Yılbaşında yer kalmadı

2010'a evinde tombala oynayarak giren Türk halkı, 2011'i karşılamak için fiks mönüsü 400 lirayı bulan eğlence yerlerine akın etti. Mekânlar bir ay önceden rezervasyonları kapattı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cumartesi 26.12.2010 ABONE OL
2010'un bitip 2011 yılının karşılandığı yılbaşı gecesi alışveriş caddelerini dolduran kalabalık bir yana yeni yılı dansözler, özel DJ performansları ve canlı müzik ile karşılamayı tercih edenler eğlence mekânlarının yüzünü güldürdü. 1 ay önceden rezervasyonları dolan 150-200 kişilik mekânlar özel gece için şimdiden hazırlıklara başlarken rezervasyonlarının yüzde 85'ini dolduran mekân işletmecileri ise, "İki üç gün içinde rezervasyonları kapatırız" diyor.

EN DÜŞÜK FİYAT 200 LİRA

Yılbaşı gecesi için en düşük fiks mönü sadece içkinin yer aldığı 200 liralık paket. Popüler mekânlarda yemekli eğlenceler en az 255 liradan başlıyor. Geleneksel eğlencenin hakim olduğu mekânlarda dansöz ve canlı müzik; gençlerin tercih ettiği hareketli mekânlarda ise DJ performansları ve özel dans şovları hazırlığı yapılıyor.

Cahide Sayfiye
Bu yıl talep daha fazla

250 kişinin yemek yiyip eğlenebildiği Cahide Sayfiye ayakta 400 kişiye çıkan kapasitesiyle 12 gün önce rezervasyon almayı kapattı. Mekân yetkilileri, geçen yıla göre bu yıl rezervasyonların daha erken kapandığını belirtiyor.

ULUS 29
Bir ay öncesinden rezervasyonu kapattı
ULUS 29'DA ise rezervasyonlar 1 ay öncesinden dolmuş. Restoran Şefi Niyazi Önder, devamlı müşteriler için ön rezervasyon alımları bittikten sonra normal rezervasyonlara geçtiklerini ve 10 günde alımı bitirdiklerini söyledi. Yılbaşı yemek paketinin 375 lira olduğu mekânda yemek için 250, gece eğlenmek için 500 kişilik bir kapasite var. Önder, "Gece boyunca kapıdan da biletle davetli girişi yapacağız. Mekânın doluluk durumuna bakacağız" diyor.

Lüküs Saz
Dansözlü eğlence
MAÇKA'DAKİ Lüküs Saz'da da rezervasyonlar bir hafta önce bitmiş. 155 kişinin yemek yiyebildiği mekânda yılbaşına özel hazırlanan fiks mönü 275 lira. Mekanda dansöz ve canlı müzik ile çeşitli menüler hazırlandı.

SUPPER CLUB
200 liraya yabancı DJ'lerle özel gece
SUPPER Club'da da durum Reina'dan farklı değil. Mekân yetkilileri rezervasyonların yüzde 85'inin bir haftada alındığını belirtiyor. Haftabaşında ise tüm rezervasyonların kapatılacağı belirtiliyor. Supper'da yurtdışından gelen DJ'lerin ve dansçıların özel performans göstereceği yemek ve içkinin de dahil olduğu yılbaşı paketi 250 lira. Sadece içki tercih edenler ise 200 lira ödeyecekler. Mekân ayakta 800 kişiyi alabiliyor.

Hızlı servis yapacak
800 kişi kapasiteli Reina grubunda ise rezervasyonların yüzde 70'i dolmuş. Mekanın işletmecilerinden Erkan Ünal iki - üç gün içinde rezervasyonu kapatacaklarını belirtiyor. Mekanda yılbaşı gecesi için hazırlanan yemek ve içki paketi 400 lira. Ünal, "Özel bir program hazırlamadık. Genellikle insanlar birlikte gelip birlikte çıktıkları için servisi hızlı yapabileceğimiz bir paket hazırladık" diyor.

BUGÜN NELER OLDU