Sky 15 milyon $'la iç hatlarda

Ağırlıklı olarak turistleri Türkiye'ye taşıyan Sky Airlines, 15 milyon dolarlık yatırımla iç hatlarda uçacak. Dört adet uçağını iç uçuşlara ayıran Sky Airlines, yedi şehirle başlayıp yaz aylarında 17 şehre çıkacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazartesi 27.12.2010 ABONE OL
Türkiye'ye yurtdışından yolcu taşıyan Sky Airlines, 15 Ocak'ta iç hatlarda tarifeli uçuşlara başlıyor. İlk etapta dört uçağını iç uçuşlara ayıran Sky Airlines, kış döneminde Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van ve Trabzon'da uçacak. 737-400 tipi dört adet uçağını iç uçuşlara ayıran Sky Airlines, uçaklarındaki 170 olan koltuk sayısını 162'ye indirip, koltuk mesafesini rakiplerine göre ortalama 15 santimetre daha geniş tutarak daha konforlu bir uçuş imkanı sağlamayı hedefliyor. Dünya Seyahat Ödülleri Yarışması'nda, 'Avrupa'nın en iyi Charter Şirketi' seçilen Sky Airlines'in bağlı olduğu Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü, Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nı merkez olarak kullanacaklarını, ilk yıl 1 milyon kişi taşıyıp 150 milyon lira ciro yapacaklarını kaydetti. Görgülü, 'uçakta sudan para isteyip yolcularda stres yaratan bir havayolu şirketi olamayacaklarını belirterek, "Türk misafirperverliğine özgü hizmet vereceğiz" dedi.

27 BİN FEET'TE BASIN TOPLANTISI

Talha Görgülü, Sky'ın İstanbul-Antalya tanıtım uçuşunda 27 bin feet yükseklikte yaptığı basın toplantısında, şimdiye kadar 11 milyon kişi taşıyan ödüllü bir charter şirketi olduklarını, bundan sonra Türkiye'de iç hat uçuşlarına başlayacaklarını kaydetti. Hizmet standardını tarifeli iç hatlara taşımak için 15 milyon dolarlık bir ek yatırım yaptıklarını belirten Görgülü, tüm hazırlıkları tamamladıklarını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU