Tasarımda psikolog kullanıyoruz!

Dünyayı şaşırtacak neler yapıyorsunuz?
Dünyada tasarımda psikolog kullanan tek firmayız. Doktorlar Kurulu kurduk. Zihinsel Engelliler Federasyonu Başkanı Eşref Bitlis'in oğlu Tarık Bitlis bu kurulun başkanı. Şunu gördük. Çok canlı renkler bebeklerin sinir sistemini harekete geçiyor. Görsel sağlık diye bir kavram var. Üretimde bu kurulu dikkate alıyoruz. Engelli kreasyonu oluşturduk. Özel çocuklar için kolay giyim koleksiyonu. Küresel ısınma laboratuarı yaptık. Üç kumaş fabrikasıyla bu çalışmayı yapıyoruz. Deterjan ve su kullanım oranını düşürmeye çalışıyoruz. Çalışanımız köyden şehre gelmiş aileyse şehre entegrasyon eğitimi veriyoruz. Çocukların okula kaydediyoruz. Aile içi şiddet konusunda mutlaka her çalışanımızın eşi eğitim almıştır. 22 çalışanımızın maaşı psikolog raporu doğrultusunda eşinin eline veriliyor. Yani kadın alıyor maaşları. Takip ediyoruz.

Ermenistan'ın göbeğinde 'Made in Turkey'
Wenice, üretimin tamamını kendi fabrikasında mı yapıyor?
Kumaşı alıyoruz, Merter'deki fabrikamızda kesimi yapıyoruz. Dikimi dışarı veriyoruz. 10 bin kişi Wenice için çalışıyor yani.

Nerelerde mağazanız var?
Çeşitli ülkelerde 300 mağazamız var. Mesela, Polonya'da 26 tane, Ukranya'da 18 tane, Slovenya'da 14 tane, Körfez Bölgesi'nde 50'ye yakın mağazamız var. Ermenistan'ın göbeğinde kapısında 'made in Turkey' yazan mağazamız var. Karadağ, Gürcistan'da, Rusya'da da var. Aynı anda Azerbaycan'ın merkezinde, Senegal'de, Irak ve Suriye'de de varız.

BUGÜN NELER OLDU