Arel'de 2 öğrenciden biri burslu

Arel Üniversitesi her iki öğrenciden birine burs veriyor. Üniversitede okuyan öğrencilerin 2 bin 800'ü burslardan faydalanıyor. Mütevelli Heyeti Başkanı Gözükara, "Yılda 30 milyon lira burs veriyoruz" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
İstanbul'da Tepekent ve Sefaköy yerleşkelerinde eğitim veren Arel Üniversitesi'nde her iki öğrenciden birine burs veriliyor. Üniversitede okuyan 2 bin öğrencinin 2 bin 800'ü burslardan faydalanıyor. ÖSS, Onur, Başarı ve Spor bursları dışında bir bölüm veya programa burssuz yerleştirilip bir akademik yılda genel not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 ve üzerinde olan öğrencilere de, rektörlüğün belirlediği oranda öğrenim ücreti indirimleri uygulanıyor. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümlerine Özel Yetenek Sınavı sonucu kayıt yaptıran tüm öğrencilere, yüzde 50 Sanata ve Yeteneğe Destek Bursu veriliyor. Burslar bunlarla da sınırlı değil. Büyükçekmece Kaymakamlığı ile yapılan protokol çerçevesinde, Büyükçekmece'de yaşayan ya da okuyan öğrenciler, Arel Üniversitesi'nde yüzde 40 burslu okuyor. Geçen yıl Büyükçekmece'den 20 öğrenci üniversiteye gelirken, bu projeyle bu yıl öğrenci sayısı 130'a çıkmış. ÖSS Bursu ile programlara yerleşen öğrencilere sağlanan burslar öğrenim süresince hiç kesilmiyor.

30 MİLYONLUK BURS DAĞITIYOR

Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Gözükara, üniversitenin şu anda 6 bin öğrencisi olduğunu hatırlatarak, "Hedefimiz 12 bin öğrenci. Üniversitemizde Türkiye'nin her tarafından öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerden 2 bin 800'ü yüzde 100 burslu eğitim alıyor. Yılda 30 milyon TL'lik burs veriyoruz" dedi.

Tıp Fakültesi açmayı hedefliyorlar
ÜNİVERSİTEDE fen-edebiyat, mühendislik-mimarlık, güzel sanatlar, iletişim, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri olmak üzere 5 fakülte; 2 enstitü; 3 yüksekokul bulunuyor. Mühendislik bilimleri ile iletişim ve ekonomi alanında üniversite çok iddialı. Üniversite Tıp Fakültesi açmayı da planlıyor.

Çift diploma

İSTANBUL Arel Üniversitesi'nde lisans eğitim ve öğretimine kayıtlı olan öğrenciler, okumuş oldukları bölümde not ortalaması 3.00 üzeri olup, en erken 3'üncü yarıyıl en geç 5'inci yarıyılda ilgili fakülte dekanlığına başvurarak çift anadal yapma hakkına sahipler. Çift anadal programını başarı ile bitiren öğrencilere 2 ayrı lisans diploması veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU