Çevre Ödülleri'nde ilk Türk finalist Arçelik

Arçelik, 1987 yılından bu yana verilen Avrupa Çevre Ödülleri çerçevesinde, ilk kez Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkenin şirketi olarak finalist olmayı başardı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Perşembe 30.12.2010 ABONE OL
Arçelik, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu tarafından iki yılda bir verilen 'Avrupa Birliği Çevre Ödülleri' (European Business Awards for the Environment) programı kapsamında, 'Yönetim' kategorisinde finalist oldu. İlk kez AB üyesi olmayan bir ülkenin markası olarak Arçelik finalist olmayı başardı. Arçelik Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, finalistlik plaketini Avrupa Komisyonu'nun Çevre'den sorumlu üyesi Janez Potonik'in elinden aldı.

'DÜNYADA SAYGIN' VİZYONU
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, "Avrupa Birliği Çevre Ödülleri programında 'Yönetim' kategorisinde ilk üçe girdik. AB adayı olan ülkemizde ilk defa bir şirketin elde ettiği bu önemli derece, Arçelik'in çevresel ve sosyal konuları şirket yönetimine tamamen entegre ettiğinin ve tüm iş süreçlerinde bu bütüncül yaklaşımı benimsemekte olduğunun açık bir göstergesidir" dedi. Çakıroğlu şöyle devam etti: "Şirketimizin sürdürülebilir gelişim alanındaki çalışmaları, AB'nin seçkin jürisi tarafından büyük takdir gördü. Çevreye ve kaynakların en verimli şekilde kullanımına verdiğimiz önemi vurgulayan "Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın" olarak ifade ettğimiz yenilikçi vizyonumuz; AB platformunda elde ettiğimiz bu saygın derecede büyük bir paya sahip."

BUGÜN NELER OLDU