Türkiye Indesit'in gözbebeği oldu

Indesit Türkiye Ülke Müdürü Ojetti, "Avrupa odaklı bir şirketiz ama istikrar ve büyümenin rüzgârıyla yönümüzü Türkiye'ye döndük" dedi

Global ekonomik krizde bütün zorluklara karşı sağlam kalan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyleyen beyaz eşya üreticisi Indesit'in Türkiye Ülke Müdürü Andrea Ojetti, "Biz Avrupa odaklı bir şirketiz ama bugün Türkiye ile çok daha yakından ilgileniyoruz. Çünkü Türkiye her zamankinden daha istikrarlı ve büyümesini sürdürüyor. Yüzümüzü Türkiye'ye döndük" dedi.

200 BAYİ DAHA AÇIYOR

Türkiye'ye 3 yıl içinde 50 milyon euroluk yatırım yapacaklarının altını çizen Ojetti, bu yatırımın bir kısmının üretim, yeni platformlar ve Ar-Ge çalışmaları için Manisa Soğutucu Fabrikası'na bir kısmının da pazarlama ve reklam çalışmalarına ayrıldığına dikkat çekti. Geçen yıl pazarda yüzde 10 büyüdüklerini ve yüzde 8 pazar payına ulaştıklarını belirten Ojetti, 2012'de pazar payını yüzde 9'a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Yüzde 1 pazar payı artışının kendileri açısından büyük bir hedef olduğunu ifade eden Ojetti, "İç pazarda çok güçlü rakiplerimiz var. Hotpoint ve Ariston markalarımızla birlikte bu yıl 200 bayiyi daha bünyemize ekleyeceğiz" diye konuştu.

Enerji Verimliliği projesine tam des

Enerji Bakanlığı'nın başlattığı 'Beyaz Eşyada Enerji Verimliliği' hareketini sonuna kadar desteklediklerini belirten Ojetti, "Vergi ve teşviklerle enerji tasarruflu ürünlere olan talep artırılacak. Bu kesinlikle geçici bir moda değil. Kısa vadede enerji tasarrufsuz ürün satılmayacak" dedi.

BİZE ULAŞIN