Fitch'ten Avustralya ve Kanada'ya şok!

Fitch, Avustralya bankalarının notlarını olası bir indirim için izlemeye alırken, Kanada bankalarının notlarını teyit etti.

Fitch Ratings, Avustralya`nın en büyük bankalarının notlarını olası bir indirim için izlemeye alırken, Kanada bankalarının notlarını teyit etti.

Fitch, Avustralya`nın 4 büyük bankasınun uzun vadeli kredi notlarını ve yaşayabilirlik notlarını olası bir indirim için izlemeye aldı.

Notları izlemeye alınan bankalar Commonwealth Bank of Australia, National Australia Bank Limited, Westpac Banking Corporation, Australia ve New Zealand Banking Group.

Fitch, Kanada bankaları Royal Bank of Canada, Toronto-Dominion Bank, Canadian Imperial Bank of Commerce, Bank of Nova Scotia, Bank of Montreal ve National Bank of Canada`nın kredi notlarını `durağan` görünüm ile teyit etti.

Fitch, Avustralya`nın büyük bankalarının kredi notlarının izlemeye alınmasının bankaların fonlama profillerinin benzerlerine göre zayıflamasını yansıttığını belirtirken, gözden geçirmenin kısa sürede soruçlanmasının beklediğini vurguladı.

Fitch, gözden geçirmeden çıkması muhtemel en olası sonucun AA seviyesinde nota sahip bu bankaların kredi notlarında 1 kademe ile sınırlı indirim olacağını ifade etti.
BİZE ULAŞIN