2012'de günde 1.000 sefer

THY Genel Müdürü Kotil, 2023'te şirketin 5 yıldıza ulaşacağını belirterek, "Bu yıl günde bin seferi geçeceğimiz bir yıl olacak" dedi

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, "Bu yıl günde bin seferi geçtiğimiz bir yıl olacak" dedi. Cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağı 2023 yılına ilişkin herkesin bir vizyonunun olması gerektiğini belirten Kotil, "2023 vizyonuna bizim katkımız en büyük networka ulaşmak. Kültürde, eğitimde, sanayide, turizmde bütün parametrelerde bölgenin lideri olacağız. Mogadişu 197'nci uçuş noktamız oldu. 260 noktada birinciliğe çıkıyoruz. Biz yaklaşık her yıl 20 hat açıyoruz. Bu bizim için değerli. 2023 vizyonuna bizim katkımız en büyük networka ulaşmak. 2023 yılı gelmeden de kalitede 5 yıldıza ulaşacağız" dedi.

TÜRKİYE ÖRNEK VERİLİYOR

Kotil, Türkiye'nin konum olarak çok önemli bir yerde bulunduğunu ifade ederek, "Türkiye dışarıdan çok güzel gözüküyor. Örnek veriliyor, şirketleri üzerinde üniversitelerde çalışmalar yapılıyor. AB Ulaştırma Komisyonu'nda Türkiye'nin ulaştırmada örnek gösterildiğini, THY'nin de şirketlere örnek verildiğini ben gördüm. Bu açıdan Türkiye'nin bugünkü konumu gurur veriyor" diye konuştu. THY'nin krizlere daldığını ve içinden başarılı bir şekilde çıktığını anlatan Kotil, THY'nin networkunun çok büyüdüğünü, açılan bir hattın 160 noktadan yolcu alabildiğini vurguladı. Kotil, "Bu çok önemli. Kritik büyüklük noktasını geçtiğimiz yıldayız" şeklinde konuştu. Bu yıl sonunda uçuş noktası sayısının, 44'ü iç hatlarda olmak üzere 214 noktaya ulaşacağını aktaran Kotil, THY'nin taşıdığı yolcu sayısı açısından Avrupa'da 3'üncü, dünyada ise 17'nci sırada bulunduğunu belirtti.
BİZE ULAŞIN