Aktaş'ın gözü dünya liderliğinde

Aktaş Holding, patentine sahip olduğu “TwicePower” teknolojisiyle ürettiği Aktaş Newtone körükle sektöründe bir ilke imza attı.

Körük pazarında dünyanın 3'üncü büyük şirketi olan Aktaş Holding, AR-GE departmanındaki mühendisleri tarafından dünyada ilk kez kullanılan "TwicePower" teknolojisi ile üretilen körüğü olan Aktaş Newtone'un dünya lansmanını İstanbul'da düzenlediği uluslararası ölçekli bayi ve basın toplantılarıyla gerçekleştirdi.

Aktaş Holding yönetimi, üretim ve pazarlama birimi ile AR-GE departmanı mühendislerinin üzerine imzalarını attıkları, banttan ilk çıkan kırmızı renkli "Aktaş Newtone" körük tanıtıldı.

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş, 1938 yılında temelleri atılan Aktaş Holding'in bugün 6 kıtada 80'den fazla ülkede ürünleri satılan, 6 ülkedeki üretim ve dağıtım tesisleri ile dünyanın en büyük üçüncü körük üreticisi konumuna geldiğini söyleyerek, "Bir dünya şirketi ve bir dünya markası olma yolunda hep güvenle ilerledik, ilerliyoruz. Hedefimiz, Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılına, yani 2023 yılına kadar dünyanın en büyük bağımsız körük üreticisi haline gelerek ülkemizi tüm dünyada daha büyük bir gururla temsil etmek" dedi.

Aktaş Holding olarak 2011 yılını 13 şirket ve 43 bin metrekare üretim alanında, yılda 2,5 milyon adet üretim kapasitesi ile 116 milyon euro ciro, 65 milyon euroluk aktif büyüklük ve 600 istihdamla kapattıklarını açıklayan Şahap Aktaş, 2014 yılına kadar kurumsallaşma süreçlerini halka arzla tamamlamayı öngördüklerini bildirdi.

"Cumhuriyet'imizin 100'üncü yılında, kendi sektöründe dünya lideri olan ilk ve tek Türk şirketi olacağız."

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş, Aktaş Holding'in sağlıklı ve hızlı bir şekilde büyümesini devam ettireceğini belirterek, yatırım ve büyüme planlarına ilişkin olarak şunları söyledi:
"Üç yıldır gerçekleştirmekte olduğumuz ve toplam tutarı 25 milyon doları aşan yatırımlarımızla Çin, Rusya ve Kuzey Amerika'da yeni üretim sahaları hayata geçiriyoruz. Bunun yanı sıra Brezilya, Bulgaristan ve Türkiye'de iki farklı şehirde yer alan üretim alanlarımızı da geliştireceğiz. Büyümeye devam eden sektörümüzde dünya ortalamasının üstünde bir ortalama büyüme oranıyla, 2023 yılına kadar ülkemizin kendi sektöründe dünya lideri haline gelmeyi başarmış ilk Türk şirketi olmayı hedefliyoruz. Dünyada bir ilk'i temsil eden, tamamen Türk mühendisliğinin eseri ve dünyanın ilk renkli körüğü olan, patenti AR-GE Departmanımıza ait TwicePower teknolojisiyle üretilen Aktaş Newtone'da kullanılacak ilk rengi belirlerken de, ulusal gururumuzun ve dünya liderliği hedefimizin sembolik bir ifadesi olarak bayrağımızın rengi olan kırmızıyı kullanmaya karar verdik."
BİZE ULAŞIN