Symbol İstanbul'la yabancıyı cezbedecek

Karden, bin 242 rezidans ve 510 ofisten oluşan Symbol İstanbul'la kente değer katmayı, Avrupa ve Ortadoğu'dan gelen talebe cevap vermeyi hedefliyor

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin yabancı yatırımların gözdesi olduğuna işaret eden Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, "Bu nedenle artık İstanbul'un nitelikli, sembol yapılara ihtiyacı var. Biz de buradan hareketle, yaşadığımız şehre değer katmak için Symbol İstanbul projesini geliştirdik" dedi.

2 bin kişiye istihdam

Symbol İstanbul projesi için 150 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını anlatan Karadeniz, projenin inşa süresi boyunca 500 kişiye, tamamlandıktan sonra ise ofis ve alışveriş merkezinde 2 bin kişiye istihdam sağlayacağını kaydetti. Karden Proje Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Buvan ise Esenyurt'ta yükselecek Symbol İstanbul'un 3 ayrı bloktan oluşan ve bin 242 rezidansa, 510 ofise ve 48 mağazaya ev sahipliği yapacak karma bir proje olduğunu anlattı. Öncelikle ilk etapta rezidansları satışa sundukları bilgisini veren Buvan, ilk etapta metrekare satış fiyatlarının bin 700 TL'den başladığını kaydetti. Buvan, bu rakamın bir süre sonra 3 bin TL'lere, teslimde ise 5 bin TL'lere çıkacağını öngördüklerini belirtti. Projedeki daire fiyatları hakkında da bilgi veren Buvan, stüdyo dairelerin 85 bin TL, 1+1 dairelerin 138 bin TL, 2+1 dairelerin 179 bin TL ve 3+1 dairelerin 272 bin TL'den satıldığını kaydetti.

Avrupa ve Ortadoğu'dan talep

Symbol İstanbul'un henüz satışa çıkmadan talep görmeye başladığına dikkat çeken Buvan, "600'e yakın kesin talep aldık. Bunları değerlendirmeye başlıyoruz" dedi. Yalnızca yerli yatırımcıların değil, yabancı yatırımcıların da projeye büyük ilgi gösterdiğini belirten Buvan, Almanya, Fransa ve Ortadoğu pazarından yatırımcılarla görüştüklerini kaydetti. Buvan, "Satış ofisimiz bir hafta önce açıldı. Projemizin konumu dolayısıyla yatırımcıların dikkatini çekiyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN