Çalıştıracak eleman bulamıyor

Türkiye’nin en büyük ayakkabı üreticisi Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk, kalifiye eleman sorununa çare bulamamaktan yakınıyor.

Bir süredir haftanın Salı günlerini fabrika gezilerine ayıran Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'un son durağı Hangar Ayakkabı oldu. Türkiye'nin en büyük ayakkabı fabrikası olan Hangar Ayakkabı tesislerinde Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk'la bir araya gelen Başkan Uzun, sektör hakkında bilgi aldı.

'EN BÜYÜK SORUN: KALİFİYE ELEMAN'

Sürekli olarak kalifiye elemana ihtiyaç duyduklarını belirten Alpaslan Selçuk, "Yıllardır her platformda eleman sorunu yaşadığımızı söylüyoruz. Özellikle de kalifiye eleman sorunu sadece bizim değil tüm ayakkabı sektörünün en önemli sorunu konumunda. İŞKUR'a gittik, olmadı. Kaymakam'a gittik, olmadı. Fabrikamıza kadar gelip bizi dinleyen Beylikdüzü Belediye Başkanımız Yusuf Uzun, konuyla ilgileneceklerini söyledi. Bir an evvel sektörün kanayan yarası olan kalifiye eleman sorununa bir çözüm bulunması gerekiyor. Eğer yerli üretimin gücünü tüm dünyada göstermek istiyorsak öncelikle bu tür sorunların üstesinden gelmemiz gerekiyor." diye konuştu.

BÖLGE HALKINA İŞ SAHASI

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun da, fabrika yemekhanesinde işçilerle öğle yemeği yiyerek bir konuşma yaptı. Türkiye'nin çok büyük bir ülke olduğunu, dünyada teknoloji başta olmak üzere tüm gelişmelerin yakından takip edildiğini dile getiren Yusuf Uzun, Türkiye'deki iş gücünün, dünya ile yarışacak düzeyde kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi. Bu anlamda kalifiye iş gücünün yetiştirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade eden Uzun, personel alımında, Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Bürosu'na iş aramak için başvuru yapanların da değerlendirilmesini istediklerini belirtti. Başkan Yusuf Uzun ayrıca, Hangar Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Selçuk'a bölge halkına iş sahası oluşturdukları için de teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN