TÜRKONFED, üye federasyon ağını genişletiyor

Türk Girişim ve İş Dünyası Federasyonu (TÜRKONFED) üye ağını genişletmeye devam ediyor.

TÜRKONFED'ten yapılan açıklamaya göre, Orta Anadolu Bilim ve İş Dünyası Dernekleri Federasyonu (ORANSİFED) ve Türkiye İnşaat Malzemecileri Federasyonu (TİMFED) gözlemci üye olarak TÜRKONFED'e katıldı.

Yeni üyelerin katılımıyla TÜRKONFED'in sektörel üye tabanı, Sektörel Dernekler Federasyonu (SEDEFED), Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) ve Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu'ndan (YÜF) sonra inşaat malzemeleri sektörünü temsilen TİMFED'in de katılımıyla genişlemiş oldu. Böylelikle TİMFED ile TÜRKONFED'in sektörel federasyon sayısı 4'e çıkarken, ORANSİFED ile bölgesel federasyon sayısı 12'ye yükseldi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, TÜRKONFED'in sektörleri ve bölgeleri temsil eden ve aynı zamanda bir çatı altında toplayan yapısıyla Türkiye'de tek olduğunu belirtti.

Çenesiz, ''Yıllardır savunduğumuz bağımsız ve sivil örgütlenme anlayışının her geçen gün daha çok kişi ve dernek tarafından benimsenmesi ile ailemiz büyüyor. Önümüzdeki dönemde, büyüme ve derinleşme stratejileri doğrultusunda üye sayımızı artırmaya devam edeceğiz''ifadelerini kullandı.

ORANSİFED Başkanı Abdullah Gözeten, TÜRKONFED üyeliğinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, Sivas merkezli olarak kurulan Federasyonlarının TR 72 bölgesinde yer alan diğer illeri de (Kayseri ve Yozgat) kapsayacak şekilde genişlemesi ve bölgede etkin olabilmesi adına TÜRKONFED üyeliğinin önemine dikkat çekti.

Üyelik girişiminin kabul edilmesinin ardından bir değerlendirmede bulunan TİMFED Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ali Tung ise ''Böylesine güçlü bir örgütün üyesi olmanın gururu, kıvancı ve önümüzdeki süreçte birçok projeye birlikte imza atacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. TÜRKONFED ile birlikte geliştireceğimiz işbirlikleri ve projelerin önümüzdeki süreçte sektörümüz ve ülkemize yeni faydalar üreteceğinden şüphemiz bulunmamaktadır. Üyeliğimizin sivil toplum örgütlerimiz ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz'' değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN