YKM Boyner'i dava etti

YKM'nin Boyner'e satışı yargıya taşınıyor. Şirketin ortağı Tan Ailesi, "Satışta usulsüzlük ve kanuna aykırılık var" diyerek mahkemeye başvurdu

Boyner'in YKM'nin yüzde 63'ünü 190 milyon TL'ye satın aldığını açıklamasının ardından, Boyner ve YKM'nin sahibi Tan Ailesi arasında başlayan huzursuzluk mahkemeye taşınıyor. Hatırlanacağı gibi Cem Boyner bu ortaklığı, 'Cennetteki evlilik gibi' diyerek tanımlamıştı. Ancak Boyner'in açıklamalarına karşın Tan Ailesi'nden gelen açıklamalar tam tersi bir evliliğe işaret ediyordu. Son olarak YKM'nin ortaklarından Tan Ailesi, diğer iki ortağın hisselerinin Boyner Büyük Mağazacılık-Citi Group'a satışıyla ilgili olarak, YKM markalarının devrinin hükümsüzlüğü gerekçesiyle yargıya başvurdu.

'MUHATABIMIZ DEĞ İLSİNİZ'
YKM markalarının mülkiyetinin ailelerine de ait olduğunu belirten Gülay Tan, satın alma sürecinde taraflarına hiçbir bilgi verilmediğini, süreçte usulsüzlük ve kanuna aykırılık olduğuna inandıkları için yargıya başvurduklarını duyurdu. Boyner tarafından yapılan açıklamada ise "Tan Ailesi şu anda yürürlükte olan işlemde muhatap değildir ve yapılan satış anlaşmasının tarafı da değildir" denildi.

DIŞARIDA TUTULDUK
Gülay Tan, diğer ortakların hisselerini satış kararına saygılı olduklarını, satın alma öncesi, kendi haklarıyla şirketin yeni oluşturulacak yapısında geleceklerini analiz etmenin en doğal hakları olduğunu ifade etti. Gülay Tan, şöyle devam etti: "Boyner önce süreçten çekildiğini beyan etti. Biz farklı fonlarla görüşmelerimizi sürdürdük. Sonrasında hiç kimse, Boyner gibi halka da açık bir yapının YKM'yi satın almak üzere görüşmeler yaptığını duymadı. Çünkü bu durum ilgili ve yetkili kuruluşlara bildirilmedi."

BİZE ULAŞIN