3'üncü köprü 20 Nisan'da

Boğaz'a yapılacak 3'üncü köprünün ihalesi 20 Nisan'a ertelendi. Meclis'te görüşülen köprü projelerine KDV istisnası getirecek kanun tasarısı ihaleye ilgiyi artıracak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul'a inşa edilecek 3'üncü köprü için açılan ihaleyi 20 Nisan'a erteledi. İstanbul üçüncü köprü dahil Kuzey Marmara otoyolu ihalesinde daha önce 5 Nisan olarak belirlenen teklif verme tarihi, TBMM'de görüşmeleri devam eden ve önümüzdeki hafta yasalaşması beklenen Yap-İşlet-Devret (YİD) projelerine KDV istisnası tanınmasını öngören düzenlemenin getireceği katkıdan da yararlanılması amacıyla 2 hafta ertelendi. Karayolları Genel Müdürlüğü'nden bir yetkili, "YİD projelerine KDV istisnası getiren teklifin Meclis'te görüşmeleri devam ediyor. Bu düzenleme nedeniyle ihale 20 Nisan'a ertelendi. KDV ile ilgili değişiklik ilgiyi de artıracaktır" dedi.

MİLLİ BÜTÇEYLE YAPILIR

Resmi adı Kuzey Marmara Otoyol İhalesi olan İstanbul'a üçüncü köprü ve bağlantı yolları ihalesi için, ocak ayında şartname alan 18 firmanın hiçbirinden teklif gelmemesi üzerine ihale iptal edilmiş, Başbakan Tayyip Erdoğan gerekirse köprünün milli bütçeyle yapılabileceğini kaydetmişti.
BİZE ULAŞIN