Odea Bank 533 milyonla geldi

Lübnanın en büyük bankası Bank Audi, Türkiye’deki şirketini 20 Mart itibariyle kurdu.

Odea Bank adını seçtiği bilinen Lübnanlıların şirketinin ismi de Odea Bank Anonim Şirketi. Odea Bank'ın sermayesi ise 300 milyon dolar karşılığı 533 milyon 520 bin lira olarak belirlendi.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Lübnan'ın en büyük bankası olan Bank Audi, Saradar Group bünyesinde bulunuyor. İlk şubesini eylülde açmaya hazırlanan banka Türkiye'de 6 ayrı internet sitesi de tescil ettirdi. Buna göre bu ay içinde Bank Audi - Audi Saradar Group adına odeacapital.com.tr, odeafinance.com.tr, odeainsurance.com.tr, odeainvestment.com.tr, odeaportfolio.com.tr ve odeasecurities.com.tr alan adları tescil edildi. Ancak siteler henüz işlerlik kazanmadı.

Yeni kurulan Odea Bank Anonim Şirketi'nde Bank Audi - Audi Saradar Group yüzde 82.688 hisseye, Audi Saradar Private Bank yüzde 17 hisseye, Audi Bank Yönetim Kurulu Başkanı Raymond Audi yüzde 0.104 hisseye, Audi Bank CEO'su Samir Hanna yüzde 0.104 hisseye, Audi Bank CFO'su Freddie Baz yüzde 0.104 hisseye sahip. Yönetim kurulunda 3 ülkeden temsilcisi Bankanın yönetim kurulunda 5 Lübnan, 1 Mısır ve 1 Suudi Arabistan vatandaşı var. Yönetim kurulundaki Lübnan vatandaşları Raymond Audi, Samir Hanna, Marwan Ghandour, Imad Itani ve Maurice Sayde. Mısırlı yönetim kurulu üyesi Hatem Ali Sadek, Suudi Arabistan vatandaşı üye ise Abdullah İbrahim A. Alhobayb olarak belirlendi. Odea Bank Anonim Şirketi'ne denetçi olarak ise Egemen Selçuk Karaduman ve Serkan Yiğit seçildi.
BİZE ULAŞIN