Fiyatlar yaklaştıkça hizmet öne çıkıyor

Sigorta şirketleri arasında ürün fiyatlarının birbirine yaklaşmaya başladığını kaydeden HDI Sigorta Genel Müdürü Orhan Arıkçı, sigorta sektöründe rekabetin hizmet kalitesi ve farklı yaklaşımlarda öne çıkması gerektiğini söyledi

HDI Sigorta Genel Müdürü Orhan Arıkçı, birçok sektörde de olduğu gibi sigortacılıkta da fiyatların birbirine yaklaştığını, farklı hizmet ve yaklaşımlarınsa ön plana çıktığını söyledi. Arıkçı, "Bu sefer ön plana çıkacak olan hizmetin kalitesi ve şirketin çözüm odaklılığı olacaktır. HDI olarak güven, kalite ve süreklilik vaat eden bir şirketiz. Acentelerimize de bu şekilde yaklaşıyoruz" dedi. Acentelerin sigorta şirketlerinden samimiyet beklediklerini ifade eden HDI Sigorta Genel Müdürü Orhan Arıkçı, tüketicilerde sigortalanma bilinci yoksa çizdiğimiz imajda eksiklikler varsa bu konunun sadece sigorta şirketlerinin değil acentelerin de sorumluluğu olduğunu söyledi. Arıkçı, "Çünkü bizler acentelerimizi kendi şirketimizin bir parçası gibi görüyoruz. Bu yüzden onlara eğitim desteği sağlıyor, onları dinliyor ve ilerlemeleri için teşvik ediyoruz. Benim kalitemi, imajımı tüketiciye pazarlayan kişi ben değil acentelerimdir. Acentelerin deneyimlerinin ve ürün bilgilerinin gelişmiş olması gerekir. Tüketici değil, acente tüketiciye giderse her zaman başarılı olur" dedi.

HDI 100 YILLIK SİGORTACI
HDI olarak 100 seneyi aşkın süredir sigortacılık yaptıklarını söyleyen Arıkçı, hizmet kalitesi ve sürekliliğin acenteve tüketiciler tarafından güven duyulmalarını sağladığını belirtti. Arıkçı, "Acentelerle ilişkimiz hiçbir zaman tek taraflı olmadı. Onları dinliyor, sıkıntılı oldukları alanlarda çözüm yolu arıyoruz. Acentelerle paylaşımlarınızın doğru ve net olması gerekir tıpkı tüketicilerle olduğu gibi. Tüketiciyi uzun vadeli bir partner olarak görmek lazım. Bir tüketici bana geldiğinde trafikte zarar yazıyorsa diğer taraftan da ferdi kaza sigortası veya yangın sigortası varsa kişinin toplam portfolyosuna bakmalıyım. Biz insanlara sigortaya güven duymaları gerektiğini anlatmaya çalışmalıyız. Sigortacılığın gelişmesini sağlamak hepimizin görevi ve sorumluluğudur" dedi.

BİZE ULAŞIN