Yeni Renault Clio görücüye çıktı

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin Türkiye'de üretilmesine karşı çıktığı Renault'nun yeni Clio'su görücüye çıktı. Araç 8 farklı renkte satılacak

  • Ekonomi
  • Perşembe 05.07.2012
İki yıl önce Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'nin Türkiye'de üretilmesine karşı çıktığı yeni Clio 4 görücüye çıktı. Clio'nun tanıtımı Paris Otomobil Fuarı'nda yapılacak. Renault dördüncü versiyonun satışından umutlu. Şirketin iddialı modellerinden olan Clio'nun 1990'da orijinal modelin lansmanından bu yana 115'ten fazla ülkede bu araçtan yaklaşık 11.5 milyon satıldı. Yeni Clio, parlak siyah bir zemin üzerinde büyük ve dikey Renault logosunu içeren ön tasarımı ile ön plana çıkıyor. Bu özellik, ilk olarak DeZir konsept modelinde göze çarpmıştı. Yeni Clio'da ön tasarım farlar ile daha fazla vurgulandı. Farların alt bölümü krom çerçeveler ve LED ışıklandırmalarla ön plana çıkarıldı. Beş kapılı olarak pazara sunulan Yeni Clio, arka yan camlara yakın bir noktada gizlenmiş entegre arka kapı kollarıyla sportif bir görünüm kazandı.

8 RENKTE SATILACAK

Yeni Clio, lansmanından itibaren DeZir için kullanılan lansman rengiyle birlikte (Ateş Kırmızısı) sekiz farklı renkte sunulacak. Yeni Clio, Tasarım Direktörü Laurens Van Den Acker tarafından başlatılan Renault tasarım rönesansını yansıtan ilk seri üretim model oldu.
BİZE ULAŞIN