THY filosuna 38 yeni pilot katıldı

THY Uçuş Eğitim Akademisi ve Florida Havacılık Teknolojisi Enstitüsü'nde 14 aylık ilk eğitimlerini tamamlayan 38 pilot mezun oldu.

Türk Hava Yolları (THY) Uçuş Eğitimi Akademisi ve Florida Havacılık Teknolojisi Enstitüsü'nden 14 aylık ilk eğitimlerini tamamlayarak mezun olan 38 pilot, THY filosuna katıldı.

Pilotların THY filosuna katılması dolayısıyla Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'nde düzenlenen törende, THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil ve akademinin eğitmenleri ile mezun pilotlar, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mezunlar arasında yer alan tek kadın pilot Safiye Ademoğlu, uçuş merakının farklı bir şeyler yapma hevesiyle başladığını belirterek, ''Havacılık gelişmekte olan ve çok fazla kadın çalışanın olmadığı bir sektör. Kadınların da bu alanda başarılı olabileceğini kanıtlamak için bu mesleği seçtim. Tek idealim çevremde olan herkese bu mesleği sevdirmeye çalışarak sayımızı arttırmak'' diye konuştu.

Disiplinli bir eğitim sürecinden geçtiklerini anlatan Ademoğlu, ''Eğitimi Florida Havacılık Teknolojisi Enstitüsü'nde gördüm. Amerika, havacılık sektöründe çok ileride olan bir ülke. Bu yüzden eğitim sürecinde bir sıkıntı yaşamadım. Bu eğitimlerde başarılı olduğuma inanıyorum. Orada okumaktan da mutluluk duyuyorum'' ifadelerini kullandı.

Ademoğlu, THY'de pilot olarak uçacak olmanın kendisi için büyük bir şeref olduğunu dile getirerek, ''THY hem Avrupa'da, hem de dünyada gelişen ve bayrağımızı tüm kıtalara taşıyan bir kurum. O'nun bir parçası olmak çok güzel bir şey. Bundan sonra simülatörde tip eğitimlerimiz başlayacak'' şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN