Sel mağdurlarına fatura müjdesi

  • İHA
  • Ekonomi
  • Salı 10.07.2012 14:09
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun'da yaşanan sel felaketinin ardından alınan önlemleri düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Bakan Kılıç'ın açıklamalarına göre sel mağdurlarına üç ay doğalgaz ve su, iki ay boyunca elektrik faturası kesilmeyecek.

İşte Bakan Kılıç'ın açıklamaları:

"Hasar gören konut sahiplerinden 3 ay boyunca doğalgaz ve su faturası kesilmeyecek. Elektrik borcu ise 2 ay boyunca ödenmeyecek. Bu bir erteleme değildir. Fatura kesilmeyecek.

İşyerlerine toplam 1 milyon kaynak sağlanacak. Esnafın kredi borçları ertelenebilir. Yılanlı Dere yatağına inşa edilen konutlar derhal kaldırılmalıdır. Acilen yıkılması gereken binaların tamamı ortadan kaldırılacak.

Samsun Belediyesi'nde anahtarları teslime hazır 130 konut bulunmaktadır. Evlerine giremeyen vatandaşlar acilen belediyeye müracaat etsin. Süre koymuyoruz, kira talep edilmeyecek. TOKİ'lerin bodrum katları tahliye edilecek. Vatandaşlarımızı anlayış göstermelerini istiyoruz, anlayış göstermeyen vatandaşlarımız bile olsa belediyelerimiz yeni kayıpların olmaması için yıkımlar yapılacak."
BİZE ULAŞIN