Müşteriyi getir arabayı kap

Elinde 1.5 milyar TL değerinde 5 bin adet konut stoku bulunan Dumankaya İnşaat, referans sistemiyle daire satışına başladı. Satışlara aracılık edenlere otomobil hediye edilecek

Dumankaya İnşaat, ramazan ayında konut sektöründe yaşanan durgunluğu aşmak için 'Dumankaya Garanti Modeli' adı verilen bir kampanya başlattı. Kampanya ile ev sahiplerine ya da projelerden daire satışına aracılık edenlere araba hediye edilecek. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, kendilerinden daire almış ya da almamış olanların referans olarak yeni satışa destek olmaları karşılığında referans puanlar toplayacağını ve 4 bin puana ulaşanlara Hyundai i30 otomobil hediye edeceklerini kaydetti. Dumankaya, bugüne kadar 3 kişinin kampanyadan araba sahibi olduğunu da anlattı. Dün başlayan ve 21 Ağustos'a kadar devam edecek kampanyada bir ayda minimum 100 daire satışı hedefleniyor. Ali Dumankaya, ilk altı ayda satışların yüzde 37'sinin, haziranda ise yüzde 50'sinin tavsiye aracılığıyla gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi. Dumankaya, geçen yılın aynı dönemine göre satışların yüzde 89 arttığını da anlattı. Kampanya kapsamında ayrıca konut sahiplerine bir yıl kira garantisi verilecek ve bir yıl aidat alınmayacak. Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Dumankaya, "Elimizde 1.5 milyar TL değerinde 5 bine yakın daire stoku bulunuyor. Yeni ruhsat alınacak projelerde yüzde 18 KDV uygulanacak. 2013'te bu bizim için bir avantaj oluşturacak" diye konuştu.

HEDEF 400 MİLYON TL

Kampanyada peşin ve banka kredili satışlarda yüzde 10 indirim sağlanacak. Ayrıca konutların bir yıl garanti süresine ek olarak bir yıl daha garanti edilecek. Müşterilere peşinatı teslimde ödeme imkânının da sağlanacağı kampanyada, evini döşemek isteyenlere ekonomik fiyatlara mobilya paketleri de sunulacak. İlk 6 ayda 1087 daire sattıklarını ve 201 milyon TL ciroya ulaştıklarını söyleyen Ali Dumankaya, yılsonuna kadar cirolarını 400 milyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini anlattı.

GERİ DÖNÜŞÜ YÜKSEK
Dumankaya İşletim Sistemi (DİS) modelle müşteriler için ikinci el kiralama ve satış hizmeti, dekorasyonlu kiralama, asistan ve concierge hizmetleri verilecek. Yatırımcılara daha fazla kazandırmayı hedeflediklerini söyleyen Uğur Dumankaya, dekorasyonlu kiralama ile daha kısa sürede yatırımın geri dönüşünü aldıklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN