Benetton yol kenarında ızgaraya geliyor

Benetton ailesinin 68 bin çalışanlı şirketi Autogrill, bu kez gıdayla geliyor. Otoyollardaki restoranlarıyla bilinen Autogrill ilk şubesini İstanbul'da Sabiha Gökçen Havaalanı'na açacak

Dünyaca ünlü giyim markası Benetton, Türkiye'ye bu kez gıdayla geliyor. Benetton ailesinin sahip olduğu dünyanın en büyük catering firması Autogrill, Türkiye'deki ilk şubesini açmaya hazırlanıyor. 63 bin 800 çalışanlı Autogrill, ilk adımını Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan atacak. Havaalanı ve otoyollarda açtığı restoranlarla tanınan Autogrill, 10 yılda 13 şube açıp, 100 milyon euroluk büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor. Geçen yıl 6 milyar euro ciro yapan Autogrill'in 35 ülkede 5 bin 300 restoranı bulunuyor. Türkiye'ye ekonomik büyümeden dolayı geldiklerini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı Gilberto Benetton'un yaptığı Autogrill'in ana hedefinde otoyollar var. Zira Benetton ailesi, otoyol işletmeciliği yapan Atlantia şirketinde de ana hissedar. Atlantia ise Doğuş, Akfen ve Makyol ile ertelenen köprüotoyol ihaleleriyle yakından ilgileniyor.

Boyner, Benetton'daki hissesini devretti

Boyner Holding, Benetton Giyim'de bulunan yüzde 50 hissesini İtalyan Benetton Group S.p.A'ya devretti. Boyner Holding'den yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu'nun onayının ardından geçerli olacak karar uyarınca, Türkiye'deki Benetton mağazalarının hizmet vermeye aralıksız devam edeceği belirtildi. Benetton Giyim'in, Türki Cumhuriyetler ve KKTC genelinde 121 mağazası bulunuyor.

BİZE ULAŞIN