İlk mağazayı New York'a açıyor

Kolonya markası Eyüp Sabri Tuncer ilk mağazasını New York'a açıyor. Organik kozmetik ürünleriyle pazara girecek markanın 3. kuşak temsilcisi Engin Tuncer, bir yandan da keçi sütü üretimine giriyor

Ankara'da 1923'te ilk mağazayı açtıktan sonra perakende sektöründe büyümeyen Eyüp Sabri Tuncer, kabuğunu kırıyor. En son Hermes ve Loccitane'ı geride bırakıp THY'nin Business'te dağıtılacak 60 bin adetlik kozmetik ihalesini kazanan Eyüp Sabri Tuncer'in sıradaki hedefi ABD. Kolonya ile başladıkları işi kozmetik ve kişisel bakım ürünleriyle devam ettiren markanın üçüncü kuşak temsilcisi Engin Tuncer, organik kozmetikteki markaları EST 1923'ü New York'ta satmaya hazırlandıklarını dile getirdi. ABD'de organik ürünlere olan talebin çok yüksek olduğunu ifade eden Tuncer, "En geç 2013 başında ilk mağazayı açacağız" dedi. New York'ta mağaza kiralarının Nişantaşı ve Bağdat Caddesi'nden daha uygun olduğunu dile getiren Tuncer, "Bağdat Caddesi'nde 65-70 metrekare dükkana 45 bin lira kira istelerken New York'ta aynı dükkanın kirası 18 bin dolar" dedi.

EMİRATES İLE GÖRÜŞÜYOR

Havaalanlarındaki free shop'larda olmak için görüşmeler yaptıklarını dile getiren Tuncer, Emirates'in 550 bin adetlik ihalesine de girme hazırlığı yapıyor. Tuncer, "Ortadoğu ciddi potansiyel. 2013'te o bölgede de mağaza açacağız" dedi.

Keçi çiftliği kurdu, turlar düzenleyecek
İzmir Çeşme'de 1.5 yıl önce bir keçi çiftliği kurduklarını ve 700 baş keçi beslediklerini ifade eden Tuncer, yıl sonuna kadar bu rakamı 1000'e çıkaracaklarını söyledi. Keçi sütünün organik kozmetikte kullanılan değerli bir hammadde olduğunu belirten Tuncer, "Bir yandan da grupların belli bir ücret karşılığında gezecekleri ve keyifli zaman geçirecekleri çiftlik turları düzenleyeceğim" dedi.

BİZE ULAŞIN