Arkadaş katili işadamı teslim oldu

Üsküdar'da lüks bir yatta birlikte yemek yediği arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla aranan Ravelli gömleklerinin sahibi Ahmet Tayan polise teslim oldu.

Olay, geçtiğimiz hafta Harem Sahil Yolu'ndaki Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi önünde demirli bulunan lüks bir yatta meydana gelmişti. İddiaya göre, işadamı Ahmet Tayan ile yatta birlikte yemek yediği arkadaşı Ersin Fatih Pekcan arasında tartışma çıkmış, tartışmanın büyümesi üzerine Tayan arkadaşını bıçaklayarak öldürmüştü. Olayın ardından kayıplara karışan işadamı dün akşam saatlerinde avukatı ile birlikte Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek teslim oldu. İfadesi alınan Tayan, adliyeye sevk edildi.

Arkadaş katili iş adamı: Olay günü alkollüydük

Üsküdar Salacak'taki balıkçı barınağında çıkan tartışmada arkadaşını bıçaklayarak öldürdüğü öne sürülen iş adamı Ahmet Tayan (48), akşam saatlerinde avukatıyla birlikte emniyete gelerek polise teslim oldu. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde sorgulanan iş adamı, buradaki işlemlerinin ardından Üsküdar Adliyesi'ne sevk edildi. Ahmet T., emniyetten çıkarılışı esnasında yöneltilen soruları cevapsız bıraktı.

Üsküdar Harem Sahil Yolu'ndaki Selimiye Su Ürünleri Kooperatifi'nde 14 Temmuz gecesi işlenen cinayet iddialara göre şöyle gelişti; tekstil işiyle uğraşan ve aynı zamanda deniz ve balık tutkunu olan ünlü işadamı Ahmet Tayan, arkadaşlarıyla birlikte teknesinde balık yiyip alkol almaya başladı. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ahmet Tayan ile aralarında husumet bulunan Ersin Fatih Pekcan (44) da bir arkadaşı ile olay yerine geldi. Aralarında daha önceye dayalı gerginlikler olduğu öğrenilen taraflar alkolün de etkisiyle birbirleriyle tartışmaya başladı. Olayın kavgaya dönüşmesi üzerine Ahmet Tayan, sofradaki karpuzun üzerindeki bıçağı Pekcan'ın göğsüne sapladı. Kalbinin hemen üst noktasından bıçaklanan Pekcan olay yerinde hayatını kaybetti.

Cinayetin hemen ardından kaçıp bir süre saklanan iş adamı Tayan, akşam saatlerinde avukatıyla birlikte İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek polise teslim oldu. İşadamı Ahmet Tayan'ın buradaki ifadesinde, "Ersin Fatih Pekcan ile teknemi tamir ettirmek amacıyla tanışmıştım. Aynı barınaktan birbirimizi tanıyoruz. Ben barınağa teknemi çekmeye başladıktan sonra, bu güzel yerin daha da gelişmesi adına kendimce girişimlerde bulundum, kulisler yaptım. Taleplerim ve tekliflerim sonrasında bir dizi karar alan yönetim buraya çeki düzen vermek istedi. Bu süreçte Pekcan ile aramıza soğukluk girdi. Olay günü alkollüydük, barınağa gelir gelmez üzerimize yürüyüp saldırmaya başladılar. Tartışma kavgaya dönüşünce masadaki karpuzun üzerindeki bıçağı alıp korkutmak amacıyla salladım. Öldürmek niyetinde değildim." dediği öğrenildi.

İş adamı Ahmet Tayan, polisteki işlemlerinin ardından Üsküdar Adliyesi'ne sevk edildi. Tayan, emniyetten çıkarılışı esnasında gazeteciler tarafından yöneltilen soruları cevapsız bıraktı.
BİZE ULAŞIN