Banka müdürünün parası bulundu

KKTC'deki bir bankanın Lefkoşa şubesine getirmek üzere İstanbul'daki merkezden aldığı 3 milyon lira ve 1.5 milyon Euro ile kaybolan, Facebook üzerinden 'Ben artık Havanalı'yım' diyen müdür, İstanbul'da yakalanırken kayıp paranın bir kısmı da Ankara'da ele geçirildi.

Genel Müdürlükten teslim aldığı 3 milyon lira ve 1 milyon 500 bin avro ile kayıplara karıştığı öne sürülen Garanti Bankası Lefkoşa Şube Müdürü Mahmut Karımış, Şişli'deki lüks bir otelde gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendisinden 24 Temmuz Salı gününden itibaren haber alınamayan ve internetteki sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla yurt dışında bulunduğunu iddia eden Karımış'ı bulmak için çalışma başlattı. Karımış, iki arkadaşıyla birlikte Şişli'deki lüks bir otelde gözaltına alındı.

İstanbul'da, Lefkoşa'ya götürmek üzere teslim aldığı 3 milyon lira ve 1 milyon 500 bin avro ile kayıplara karıştığı öne sürülen Karımış'ın, bankadan ayrıldıktan sonra bir arkadaşı üzerinden otomobil kiraladığı ve otomobilde bulunan GPS kayıtlarından kaldığı lüks otelin belirlendiği kaydedildi.
Şüpheli banka müdürünün, paranın bir kısmını otelde yanında bulundururken, kalan kısmını bir arkadaşının evine bıraktığı bildirildi.

Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen Karımış'ın, ''yönetimle problemler yaşadığını, bir anlık kızgınlıkla böyle bir şey yaptığını ve pişman olduğunu'' söylediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Karımış ve beraberindeki iki kişi, adliyeye sevk edildi.

Yapılan çalışmalarda Karımış'ın parayı Dışişleri Bakanlığı'nda bürokrat arkadaşı C.D.'ye verdiği tespit edildi. Facebook üzerinden 'Ben artık Havanalı'yım' diye yazan Karımış, paranın 24 bin TL'si ile İstanbul Hilton Otel'de yakalanırken, arkadaşı C.D ve C.D'nin sevgilisi E.B. Ankara'da yakalandı. Paranın 2 milyon 800 bin TL ve 500 bin Eurosu da Ankara'da C.D.'nin annesinin evinde bulundu. Yapılan çalışma sonucunda toplam 3 milyon TL ve 15 milyon euro ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN