Yıldızlara Bodrum’da bedava villa

Bodrum'da Chalet Azur adında prestijli bir projeye imza atan Sinan Vardar, Bodrumlu müteahhitlere İspanya modelini önerdi. Turizmci "Yabancı şöhretlere villa hediye edelim" diyor

Turizm sektörünün duayeni, aynı zamanda bir futbol aşığı olan Sinan Vardar, şimdinin büyük inşaatçısı oldu. Bodrum Hebil Koyu'nda Chalet Azur Villa ve Residence'i hayata geçiren Vardar, bundan sonra yaşama kararı aldığı Bodrum'da önemli projelere imza atmaya hazırlanıyor. Ünlü turizmci Bodrum'un cazibesini artırmak için müteahhitlere "İspanya modelini uygulayalım" çağrısında bulunuyor: "Burada Serdar Bilgili ve Vedat Aşçı gibi müteahhitler iş yapıyor. Müteahhitler olarak yurtdışında şöhretli sanatçılar ve sporculara villa hediye edelim diyorum. Bu çok önemli. İspanya turizmde marka olmayı böyle başardı." Vardar 35 yıl önce turizm işine girdiğinde, Antalya'da sadece 4, Bodrum'da ise 2 otel varmış. Ardından yıllarca Küba'da 3 otel işleten ünlü turizmci bugüne kadar Türkiye'ye 10 milyon turist getirdi. Onun turizmin yanı sıra gönül verdiği bir diğer alan da futbol. Zamanında Beşiktaş'a 20 bin euroya Nuri Şahin'i almak istemiş ama o zamanki yöneticiler karşı çıktığı için bu hayalini gerçekleştirememişti. Vural Öger'in Hebil Koyu'nda denize sıfır arazisini satın alan ünlü turizmci, burada 22 özel villa yaptı. Öger, Türkbükü'ne yakın bu koyda başlattığı özel villa projesini nakit sıkıntısı yaşadığı için Vardar'a devretmişti. Jolly Tur'un da sahibi olan Sinan Vardar, gayrimenkul alanındaki yatırımlara bundan sonra da devam edecek. Jolly Tour'un Onursal Başkanı Sinan Vardar ile Bodrum'da bir araya geldik.

YABANCI AKINI VAR

Bodrum'un son zamanlardaki yükselişini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bodrum vites yükseltti. Devlet buraya el attı ve son yıllarda alt yapısı inanılmaz gelişti. Yollar ve arıtma yatırımları yapıldı. Örneğin biz sitemize barajdan gelen tatlı suyu bağlattık. Çok büyük bir yarımada olduğu için eskiden insanlar bulunduğu yerden Bodrum'a iniyordu. Şimdi Akyarlar, Turgutreis, Türkbükü diye ayrı bölgelere ayrıldı. Herkes kendi eğlencesinde. Yiyecek ve içeceği bölgesinde temin ediyor.
Yabancı yatırımlar için ne düşünüyorsunuz?
Bölge inanılmaz yabancı yatırım alıyor; Mandarin Otel geliyor, Four Seasons gelmek üzere, iki Swissotel yapılıyor. Hilton ikinciyi açıyor. Bölgedeki sanatsal aktivitelerde ciddi artış var. Her köşede konser veriliyor. Kempinski Otel'in devamı için yeni imar yasası çıktı. Bodrum o bölgeye doğru genişleyecek. AK Parti iktidarına teşekkür ediyorum. Mütekabiliyet Yasası'yla özellikle Azeriler ve Kazaklar Bodrum'a akın etmeye başladı. Üstelik ellerinde nakit para dolu çantalar var. Arsa ve konut almak için kapı kapı dolaşıyorlar.
Peki Bodrum'da başka eksiklikler var mı?
'Her şey dahil' sistemindeki oteller işi bozuyor. Keşke Bodrum'a bu sistem girmeseydi. Vizyonu geliştirecek çalışmalar yapılmalı. Ben de bundan sonra hayatımın bir bölmünü Bodrum'da geçireceğim.

BİZE ULAŞIN