SPK şikâyet bekliyor

"Altın madeni kuracağız" diyerek internetten Titan usulü örgütlenen ve para toplayan Wirgin Gold, SPK'ya şikâyet edilebilecek

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) SABAH'ın 1 Kasım 2011'de ortaya çıkardığı altın titanıyla ilgili şikâyet bekliyor. Altın hesabı üzerinden saadet zinciri kuran ve binlerce üyeye ulaşan Virgin Gold Mining Corporation'la ilgili olarak 10 ay sonra açıklama yapan SPK, şirketin SPK kaydında bulunmadığı hususunda yatırımcıların bilgilendirilmesi kararı aldı.

'UYARIDA BULUNUYORUZ'
Kurum, halktan yasadışı olarak para toplayan ve titan modeliyle üye kaydı yapan şirketle ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Bir gazetede yer alan haber üzerine yapılan inceleme sonucunda tespit edilen hususlar kurulun 29 Ağustos 2012 tarihli toplantısında görüşüldü. Virgin Gold Mining Corporation (Virgin Gold) unvanlı şirketi ülkemizde temsil eden herhangi bir kişi ya da kuruma ulaşılamadı. Kurula ulaşan bir şikâyet bulunmadı. Bu aşamada kurulumuzca Sermaye Piyasası Kanunu'nun 4 ve 47/1/A-4 maddeleri kapsamında herhangi bir işlemin yapılmamasına, Virgin Gold Mining Corporation yetkililerinin, şirketin internet sitesinden (www.vgmc. com) Türkçe seçeneğinin kaldırılması, şirketin Türkiye'de yerleşik kişilere yönelik 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil edebilecek nitelikteki faaliyetlerine son verilmesi ve Sermaye Piyasası Mevzuatı'na uyum konusunda azami dikkat ve özenin gösterilmesi hususlarında uyarılmasına karar verildi."
SPK iletişim bilgileri: Ankara Merkez: 312- 292 90 90 İstanbul Temsilciliği: 212- 334 55

İnternetten küresel dolandırıcılık

SABAH 1 Kasım 2011'de Türkiye'de internet üzerinden faaliyete başlayan altın titanını manşetine taşımıştı.

BİZE ULAŞIN