Türk işadamları Fas'a gidecek

Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman, bu yılın Ocak-Temmuz döneminde 238 ülkeye 85 milyar dolar olarak gerçekleşen ihracatın 675 milyon dolarının Fas'a yapıldığını belirterek, ihracat rakamlarını daha üst seviyelere çıkartmak amacıyla Türk işadamlarıyla Fas'a gideceklerini bildirdi.

Kahraman, yaptığı yazılı açıklamada, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, TİM işbirliği ve Orta Anadolu Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 17-20 Eylül tarihlerinde sektörel ticaret heyetinin Fas'a gideceğini ifade etti.

Katılmak isteyen Türk işadamlarının, Kazablanka ve Marakeş'i kapsayan 3 günlük gezi için 7 Eylül'e kadar OAİB Genel Sekreterliğine başvurulmasını isteyen Kahraman, şunları kaydetti:

''2012 yılının Ocak-Temmuz döneminde 238 ülkeye 85 milyar dolar olarak gerçekleşen ihracatımızın 675 milyon doları Fas'a yapıldı. Ağaç, orman, mobilya sektöründe ise 208 ülkeye 2,4 milyar dolar olarak yapılan ihracatın 15 milyon dolarlık bölümü bu ülkeye gerçekleşti. Bu gezimizde ihracat rakamlarını daha üst seviyelere çıkartmayı amaçlıyoruz. Bunun için heyetimizdeki işadamlarına, Faslı işadamları ile ikili görüşme imkanları sağlayacağız. Ayrıca resmi kurum ve kuruluşlarını ziyaret edeceğiz.''
BİZE ULAŞIN