Bir haftada 200 traktör sattı

10'uncu Bursa Tarım Fuarı'nda görücüye çıkan Türk Traktör'ün yeni modeli çiftçilerden büyük ilgi gördü. Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, "Bir haftada 200 sipariş aldık" dedi

Türk Traktör, yeni Case JX ve JXC serisi traktörlerini 10. Bursa Tarım Fuarı'nda çiftçilerin beğenisine sundu. Daha önce İzmir Tarım Fuarı'nda görücüye çıkan ürünlerin yoğun talep gördüğünü belirten Türk Traktör Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, ürünlerin tamamen Türk mühendis ve teknisyenlerince geliştirildiğini kaydetti. Bu traktörlerin dünyanın 68 ülkesine ihracatının yapıldığını ifade eden Özdemir şöyle konuştu: "JX Compact serisini bu sene yurt içi piyasasına vermeye başladık. İzmir fuarında gösterdik. Bu defa Bursa fuarında çiftçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Daha bir hafta oldu ve 200'ün üzerinde talep geldi. Çok ciddi taleple karşı karşıyayız. Çok amaçlı, çok fonksiyonlu, bundan dolayı bu serimizden çok umutluyuz. Hem çiftçilerimize hız ve yakıt ekonomisi getirecek hem de bereket getirecek."

İSTEĞE BAĞLI SUNULUYOR
Traktörün 2 bin 150 kilogram hidrolik kaldırma kapasitesine sahip olduğunu söyleyen Özdemir, tüm modellerde standart olarak sunulan dört hidrolik güç çıkışının ise pek çok tarımsal ekipman ile etkin bir şekilde çalışabilmeyi sağladığını belirtiyor. Kaportası tamamen yenilenen yeni Case IH JXC serisi, iki çeker, dört çeker, kabinli ve gölgelikli model seçenekleriyle beklentilere cevap veriyor. Standart klimalı, geniş ve ergonomik kabin, tüm modellerde isteğe bağlı olarak sunuluyor.

BİZE ULAŞIN