Şekerbank tarım kredileri payını 'ya çıkardı

Anadolu Bankacılığı'nı kendine misyon edinen Şekerbank, nakit kredi portföyü içerisinde tarım kredilerinin payını yüzde 7.6'ya ulaştırdı

2011 yıl sonu bilançosuna göre kendi nakit kredi portföyü içerisinde tarım kredilerinin payı yüzde 7.2 iken 2012 yılı Haziran sonu itibariyle bu oranı yüzde 7.6'ya çıkaran Şekerbank'ın çiftçilere desteği sürüyor. "Anadolu Bankacılığı'nı gerçek anlamda uygulayan bir bankayız" diyen Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, tarım bankacılığında uzman bir kurum olarak, çiftçilerin ihtiyaçlarını iyi anlayıp onlara özel çözümler geliştirdiklerini ifade etti.

BİN 271 KÖYE ZİYARET

Yıldız, "Bu amaçla her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Anadolu Turu saha çalışmalarımızda, üreticileri ve sorunlarını dinliyoruz, ihtiyaçlarını tespit ediyoruz ve onlar için geliştirdiğimiz ürün-hizmetlerimizi yüz yüze görüşerek anlatıyoruz. Bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz Hasat Kart Anadolu Turu kapsamında, uzman ekiplerimiz 55 il, 91 ilçe ile bin 271 köyü ziyaret ederek, 40 bine yakın çiftçiye tarım sigortasının önemini anlattı. Şekerbank'ın tarım bankacılığı uzmanları, 2008 yılından bu yana her yıl gerçekleştirdikleri tarım sektörüne yönelik Anadolu Turları kapsamında, 6 bin 500'e yakın köy ziyaretiyle 195 bin çiftçiyle görüştü" şeklinde konuştu.

TASARRUFA DESTEK
"Üreten Emeklilik ürünümüzü, Türkiye'nin üreten gücü olan çiftçi, esnaf ve küçük işletmelerin emeklilik günlerini huzurlu geçirmeleri amacıyla 2011 yılında geliştirdik. Bu ürünle müşterilerimizin, tüm bankacılık işlemlerini Şekerbank üzerinden yaparak hem maliyet avantajı elde etmelerini sağlamak hem de onların geleceğini güvence altına almalarına destek olmak istedik" şeklinde konuşan Halit Yıldız, üretenlerin, ürettikleri dönemlerde yapabilecekleri tasarrufları, en etkin biçimde emeklilik dönemlerine taşımalarını hedeflediklerini lediklerini dile getirdi.

ÇİFTÇİLER GÜNÜ'NE ÖZEL KAMPANYA
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'ne özel olarak zirai kredilerden masrafları kaldırarak kredi masrafını 7-18 Mayıs tarihleri arasında almadıklarını ifade eden Halit Yıldız, bu kampanyayı her yıl düzenlediklerini belirtti.

HAYVANCILIK KREDİLERİ DE VERİLİYOR
Hayvancılık alanında, "Damızlık Süt Sığırcılığı ve Büyükbaş Hayvan Besiciliği, Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Küçükbaş Besiciliği, Arıcılık Kredileri" verdiklerini söyleyen Halit Yıldız, beyaz et ihracatının gösterdiği performans ve yükselen iç talep nedeniyle oluşan sektöre karşı ilgiyi dikkate alarak "Et ve Yumurta Tavukçuluğu Kredisi"ni de çiftçilerin kullanımına sunduklarını belirtti. Yıldız, "Ülkemizde süt üretiminde önemli rol üstlenen Süt Birlikleri ve/veya Kooperatifleri ve Büyükbaş Hayvan Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birlikleri ile Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciler Birlikleri, Kanatlı Hayvan Yetiştiriciler Birlikleri de finanse ettiğimiz, üzerinde önemle durduğumuz özel alanlar arasında bulunuyor" dedi.

BİZE ULAŞIN