Emlakta durgunluk yok

Merter'de başladıkları Parima Residence projesi için müşterilerin sıraya girdiğini söyleyen Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kumova, "Satışa çıkmadan zorla kapora bırakanlar oldu. Emlakta durgunluk yok" dedi

Fer Yapı Yönetim Kurulu üyesi Ramadan Kumova emlak sektöründe durgunluk yaşandığı iddialarını yalanladı. Kartal'da yaptığı Mai Residence'ta satışların çok iyi gittiğini söyleyen Kumova, "Lansmana çıkan projeler gayet iyi satışlar yakalıyor. Biz piyasada durgunluk görmüyoruz" dedi.

ZORLA KAPARO BIRAKIYORLAR

Merter'de bugün satışa çıkacak olan Parima Residence isimli home ofis projesinin satışa başlamadan müşteri çektiğini anlatan Kumova, "Satış ofisimiz henüz açılmadı. Ancak müşterilerden bizi bulup 'O projeden bize yer ayırın' diye zorla kaparo bırakanlar oldu. 150 home ofis olduğunu duyanlar yer kalmaz korkusuyla bize ulaştı" dedi. Parima Residence projesi 1+0 ile 2+1 tipi dairelerden oluşuyor. Kartal'daki Mai Residence projesinde yer alan rezidansların da 1+0 ile 3+1 arasında değiştiği ve küçük dairelere daha çok talep olduğunu aktaran Kumova, "Bu projede satılabilir alanlar yarattık. Herkes 100 metrekareye 2+1 yaparken biz 78 metrekareye aynı kullanım alanını oluşturduk. Metrekare fiyatlarını da 3 bin 500 ile 3 bin 800 TL arasında tuttuk. İyi talep aldık" dedi.

500 MİLYONLUK YATIRIM SIRADA
2012'de 200 milyon lira civarında yatırım yaptıklarını söyleyen Kumova, önümüzdeki yıl ise bu rakamı 500 milyon TL'ye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Kumova, "Anadolu Yakası'ndaki talebi beğendik. Yine Kartal bölgesinde bir yatırım olabilir. Yer arayışlarımız sürüyor" dedi.

'1-0 YENİK BAŞLIYOR'
Konutta KDV belirsizliğinin sektörü zor durumda bıraktığını söyleyen Kumova, "Mesela biz hazirandan önce ruhsat alıp Kartal'da projemizi yaptık. Ancak hazirandan sonra ruhsat alan bir yatırımcı yanımıza bir proje yapsa nasıl bir rekabet şansı olacak. 1-0 yenik başlıyor" dedi. Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Kumova, sektörün üzerinde çok fazla vergi yükü olduğunu ve bunun yatırımcı kadar tüketiciye de yansıdığını söyledi.

BİZE ULAŞIN