Armani'nin perdecisi pizzacı oluyor

Armani'ye perde üreten Bursalı tekstilci Remzi Cinoğlu, İtalyan pizza şeflerini yetiştiren Pizza It School'u Türkiye'ye getirdi. Hedefi 100 restoran açmak

Bursa'nın en eski ev tekstili üreticilerinden olan Marteks'in patronu Remzi Cinoğlu gıda perakendeciliğine soyundu. İtalya başta olmak üzere Avrupa'nın ünlü markalarını Türkiye'ye getirmeye odaklanan vergi rekortmeni işadamı, ilk adımını İtalyan pizza şeflerini yetiştirmesiyle ünlü Pizza It School'la attı. Ünlü okulun İtalya dışındaki ilk bayiliğini almayı başaran Cinoğlu, öncelikle İstanbul Galata ve Bebek'te dükkân açtı.

BURSASPOR BAĞLANTISI

Bursaspor'un bir dönem başkanlığını da yürüten Remzi Cinoğlu, perde ürettikleri bir İtalyan markasının kulübe sponsor olduğu bir dönemde pizza işine girme fikrinin oluştuğunu belirtti. Cinoğlu, "Pizza It School, İtalyan Pizzacılar Derneği'nin kurduğu bir okul. Hem şefleri eğitiyor hem de işletmelere pizza üretimiyle ilgili bilgi ve sistem satıyorlardı. Uzun süren görüşmeler sonrasında dünyada ilk kez restoran kurmayı kabul ettiler. Üstelik İtalya dışında" dedi. Okulun Türkiye'deki konsepti başarılı olunca Hindistan'da da restoran açmaya karar verdiğini anlatan Cinoğlu, Türkiye'de 5 restorana ulaşmayı planladıklarını söyledi. Cinoğlu şunları vurguladı: "2013'te 5 restoran açılacak. O aşamadan sonra bayilik vermeye başlayacağız. 3 yılda 15 bayilik vermeyi planlıyoruz. Hedefimiz bu sayıyı 100'e çıkarmak."

SIRADA İTALYANO VERO VE CİQİUTA BAR VAR
Remzi Cinoğlu, başka zincirler de getirecek. Sırada ünlü meyve suyu ve dondurma zinciri İtalyano Vero markası var. Cinoğlu, "Görüşmeler son aşamaya geldi. Türkiye'ye çok olumlu bakıyorlar" dedi. Avrupa'da yeni trend olan ünlü Chiquita fruit bar'ların yöneticileriyle görüşen Cinoğlu, "İtalya, Almanya ve Polonya'dan sonra sıra Türkiye'de. Minimum 60 dükkân istiyorlar" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN