Suudi Kral'a komşu olmak 3.2 milyon dolar

Suudi Kralı Abdullah'ın sahip olduğu Sevda Tepesi'nin yanında inşa edilen Demsa Group'un Kandilli Konakları'nda son evler satışta. Kral'a komşu olmanın bedeli 3 milyon 250 bin dolardan başlıyor

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın aldığı Sevda Tepesi'nin yanında inşa edilen Demsa Group'un iddialı projesi Kandilli Konakları'nda son 8 villa kaldı. Boğaz'ın ve Anadolu yakasının en güzel noktasında yer alan, toplam 15 villanın bulunduğu Kandilli Konakları'nda 6 villanın satışı tamamlandı. 25 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu projede villaların fiyatı 3 milyon 250 bin dolar ile 4 milyon 250 bin dolar arasında değişiyor. Projenin mimarı Memduh Taşdemir, Kandilli Konakları'nın Sevda Tepesi'nde Demsa Group'un sahip olduğu arazi üzerinde gerçekleştirildiğini ve tüm villaların Boğaz manzarasına hakim olduğunu söyledi. Her villanın üç katta ortalama bin metrekare büyüklüğünde olduğunu söyleyen Taşdemir, "Villaların en alt katında 500 metrekare büyüklüğünde fitness, sauna ya da otopark olarak kullanılabilecek alan var. Ayrıca her villanın önünde kendine ait bir havuz bulunuyor" dedi. Projenin Suudi Kralı'nın sahip olduğu arazinin hemen yanında olduğunu hatırlatan Taşdemir, 'Tepenin bir tarafı Kral'ın sahip olduğu arazi. Diğer tarafında ise Kandilli Konakları bulunuyor" diye konuştu. Projeyi modern Türk mimarisiyle inşa ettiklerini söyleyen Taşdemir, "Villalarda cumbalara ve saçaklara yer verildi. Boğaz'da yapılan bir yapının yabancı mimariyle inşa edilmesini istemedik" dedi. Taşdemir, projedeki villaları ev sahiplerinin istediğine göre içi yapılmış şekilde de teslim edebildiklerini belirterek, şöyle konuştu: "Bazı ev sahipleri kendi zevklerine göre iç mimarlık hizmeti almak istiyor. Bu nedenle bu seçimi onlara bırakıyoruz."

GAYRİMENKULE ISINDI
Kandilli Konakları'nın Demet Sabancı ve eşi Cengiz Çetindoğan tarafından kurulan Demsa Group'un ilk gayrimenkul projesi olduğuna da değinen Taşdemir, "Villa yapmak zor iştir. Apartman projesinden daha fazla detayla uğraşmanız gerekir. Zor taraftan başladık. Grubun gayrimenkul alanında başka projeler yapma isteği var" diye konuştu. Son yıllarda gayrimenkul ve turizm alanındaki yatırımlarına hız veren Demsa Group, Maçka Palas Oteli'ni Emekli Sandığı'ndan, Pera Palas Oteli'ni ise Kalkavan ailesinden satın almıştı. Pera Palas'ın işletmesi için Jumeirah'la anlaşmıştı. Tepebaşı'ndaki TÜSİAD binasının karşısında bulunan Tarhan Han'ı satın alan Demsa, kiraladığı Levent Plaza'nın dört katını da lüks AVM yapmayı planlıyor.

BİZE ULAŞIN