360 ton kaçak akaryakıt yakalandı

Çorum'unda aralarında bulunduğu 13 ilde yapılan eş zamanlı operasyonda 360 ton litre kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri Osmancık ilçesinde Y.Ö. liderliğinde kurulan örgütün akaryakıt kaçakçılığı yaptığını tespit etti.
Yaklaşık 6 ay süren teknik takip sonucu Çorum'un Osmancık ilçesi, Amasya, Tokat, Erzurum, Kocaeli, İstanbul, Niğde, Kırıkkale, Kastamonu, Sakarya, Samsun, Gaziantep, İzmir illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında örgüt lideri Y.Ö.'nünde bulunduğu 27 şahıs yakalanarak gözaltına alındı..

Operasyon kapsamında Osmancık ilçesi ile Samsun, Amasya ve Tokat illerindeki akaryakıt istasyonlarında yapılan kazı işlemleri neticesinde Osmancık ilçesinde bir akaryakıt istasyonunda 2 adet, Amasya'da iki ayrı akaryakıt istasyonunda 5 adet, Samsun'da bir akaryakıt istasyonunda 2 adet gizli tank ve düzeneği tespit edildi. Gizli yer altı tanklarına, gizli düzeneklere ve tanklarda bulunan 116 ton karışımlı akaryakıt ile daha önce yakalanan 250 ton kaçak akaryakıta el konuldu. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda ise fatura ve irsaliyeler ile bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan 27 şüpheli haklarında "Suç İşlemek amacı ile örgüt kurmak, örgüte üye olmak, Gümrük Kaçakçılığı yapmak ve Vergi Usül Kanununa Muhalefet suçlarından haklarında hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak Osmancık Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Şüphelilerden Y.Ö, Ş.Ö, T.Ö, A.P, T.S olmak üzere toplam 5 kişi tutuklanarak Çorum L. Tipi Ceza ve İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

BİZE ULAŞIN