Turkcell artık gece gündüz açık

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, TurkcellMağaza'da gerçekleştirmek istedikleri hedeflerini Sabah.com.tr için anlattı.

İnternet üzerinden alışveriş, yeni ödeme yöntemlerinin de devreye girmesiyle küresel bir trend olarak hızla yükseliyor. Her sektör, satış kanallarını interneti de içine alacak şekilde genişletmeyi hem bir fırsat hem de zorunluluk olarak görüyor. Tüketicinin beklentisi de istediği an istediği ürün ya da servise "bir tıkla" ulaşabilmek yönünde. Bu trendin telekom sektöründeki öncülüğünü Türkiye'de Turkcell yaptı: Türkiye'nin ilk çevrim içi bireysel alışveriş sitesi TurkcellMağaza.com, geçtiğimiz aylarda kullanıma açıldı. Sitenin işlevini ve sağladığı hizmetin ayrıntılarını Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar ile konuştuk.

Artık 7 gün 24 saat açık bir Turkcell mağazanız var. Müşterileriniz TurkcellMağaza'dan nasıl faydalanıyor?

Turkcell'de biz, müşterilerimize sunduğumuz mobil ses ve veri iletişimine dayalı hizmetlerin çeşitliliğini ve kalitesini artırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürüdürüyoruz. Türkiye'de gelişen internet kullanımı ve ortaya çıkan ihtiyaçlara bağlı olarak, iletişim ve teknoloji çözümlerimizi online alışveriş ortamında müşterilerimizle buluşturmak için 27 Haziran'da TurkcellMağaza.com'u faaliyete geçirdik. Turkcell ürün ve hizmetlerine "tek tıkla" ulaşma imkanı tanıyan, 7 gün 24 saat açık Turkcellmagaza.com'da internetten hızlı, kolay ve güvenli alışveriş olanağı sağlıyoruz. www.turkcellmagaza.com sitesinden müşterilerimiz Telefonlar,VINN'lar, notebook ve tabletler ile aksesuarlar satın alabilmenin yanı sıra isterlerse TL ya da internet paketi yükleyebiliyor, web mesaj gibi hizmetlerden yararlanabiliyor.

Teknolojik ihtiyaçlara yönelik yeni bir alışveriş sitesi olarak nasıl bir fark ortaya koyuyorsunuz?

Müşterilerimizin tüm teknolojik ihtiyaçlarını internet üzerinden karşılamak amacıyla yola çıkarak TurkcellMağaza ile bir ilke imza attık. Ülkemizde telekom sektörünün ilk çevrim içi bireysel alışveriş portalı olan Turkcellmagaza.com, satın alınmak istenen ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi içerme ve kullanıcıların yorumlarına yer verme özelliğiyle referans bir web sitesi olarak öne çıkıyor. Güncel ve dolu içeriği sayesinde teknoloji ürünü satın almak isteyenler için bu, yepyeni bir seçenek. TurkcellMağaza'yı ziyaret edenler ihtiyaç duydukları birçok ürün ve hizmeti burada toplu olarak bulabildikleri gibi özelliklerini ve fiyat tekliflerini de inceleyebiliyorlar.
Öte yandan, internetten alışverişte güvenlik en önemli unsurlardan biri. TurkcellMağaza, alışverişlerin en güvenli şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan altyapı ve teknolojiler kullanıyor ve alışverişler 3D Secure ve Global Sign gibi koruma sistemleriyle güvence altına alınıyor.

Turkcellmagaza.com'da nasıl işlem yapılıyor?

Mobil İmza ya da Turkcell şifreleriyle siteye giriş yapan tüm Turkcell'liler, siparişlerinin ödemelerini kredi kartı veya havale/EFT ile yapabilecekleri gibi Turkcell hat faturalarına da yansıtabiliyorlar. Ayrıca dileyen müşterilerimiz, kısa bir süre önce kullanıma sunduğumuz Turkcell Cüzdan'ı da TurkcellMağaza alışverişlerinde kullanabiliyorlar. Müşterilerimizin siparişlerinin onaylanmasının ardından en fazla 3 iş günü içerisinde istedikleri cihazlar hazırlanarak kargoya teslim ediliyor.

Mobil uygulama versiyonu oluşturulacak mı?

Mobil versiyon için çalışmalarımız sürüyor. Kısa bir süre sonra müşterilerimiz mobil olarak da TurkcellMağaza hizmetlerinden yararlanabilecekler.

Siteden kimler alışveriş yapabiliyor?

Turkcell'liler, Türkiye'nin neresinde olurlarsa olsunlar Turkcellmagaza.com'dan alışveriş yapabiliyor, peşin ve 24 aya varan taksitli tekliflerimizden yararlanabiliyorlar. Kontratlı Turkcell tekliflerimiz ise şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya'daki Turkcell'lilere yönelik. Çok yakında tüm kontratlı tekliflerimiz 81 ili kapsıyor olacak.

Müşterilerinizin Turkcellmagaza.com'a yönelik ilgisi nasıl?

Gerek telefon, VINN, notebook , tablet ve aksesuar almak gerekse Turkcell'in TL ve internet yükleme ve web mesaj hizmetlerinden yararlanmak isteyen Turkcell'liler, güvenli, hızlı, kolay alışveriş imkanı sağlayan TurkcellMağaza'ya beklediğimizin de üzerinde ilgi gösterdi. Zaman içerisinde sitenin tanınması ve akıllı cihazların daha da yaygınlaşması ile bu ilginin giderek artacağını düşünüyoruz.

TurkcellMagaza'yı ayda ortalama kaç kişi ziyaret ediyor ve hangi ürün ya da servislerle ilgileniyorlar?

Sektörde bir ilk olması ve kullanıcı dostu yapısıyla internetten alışverişte fark yaratan TurkcellMağaza.com çok yeni hayata geçmesine rağmen, siteyi ayda ortalama 200 binden fazla kullanıcı ziyaret ediyor. Müşterilerimiz en çok telefon tekliflerimizle ilgileniyor. Kategori sayfasında en çok ziyaret edilen sayfa, telefon sayfası. Ürün bazında yine telefonlar önde gidiyor. Turkcell MaxiPlus5, Samsung Galaxy S3, iPhone 3GS ve 4S en çok ziyaret edilen ürün sayfaları.

Telefonlara yönelik ilginin arkasında kontratlı teklifler mi var?

Şüphesiz kontratlı tekliflerimizin burada önemli bir payı var. İnternetten kontratlı telefon satışı Türkiye'de ilk kez TurkcellMağaza'da yapılıyor. Müşterilerimiz, TurkcellMağaza'dan aldıkları telefonların yüzde 50'sinde bu fırsattan faydalanmayı tercih ediyorlar.

Turkcellmagaza.com'da normal bir mağazadan farklı fırsatlar sunuyor musunuz?

Sitede bir fırsat köşemiz var. Burada müşterilerimiz için uygun ve cazip teklifler sunuyor, hediyeler veriyor ve çeşitli avantajlardan faydalanabilmelerini sağlıyoruz. Önümüzdeki dönemde de farklı kampanya ve fırsatlarla Turkcelli'lerin tüm teknoloji ihtiyaçlarını en uygun koşullarla karşılamayı sürdüreceğiz.

BİZE ULAŞIN