Türkiye’nin ilk CV festivali sona erdi

Türkiye’nin ilk CV festivali önceki gün gerçekleşti. AVEA İK direktörü Bahattin Aydın ve Index Grup İK direktörü Timur Tiryaki’nin de konuşmacı olduğu CV Festivali’nde ana tema farklılaşma ve farkındalığın önemiydi.

Açılış konuşmasını yapan AVEA İK direktörü Bahattin Aydın, konuşmasında kişinin yeteneğinin farkında olmasının önemine değinirken "Bu zamanda artık yetenek savaşı var. Yeteneksiz insan yoktur. Mesele, bunun farkında olup olmamaktır." diye belirtti. "Yanlış insan yok, yanlış yerde calışan insan var." diyen Aydın, şirketlerin dikkat ettiği noktalardan bahsetti.

GlobalCV.com sponsorluğunda gerçekleşen CV Festivali'nde, CV yazma ve mülakat tekniklerinin yanı sıra diğer diğer adaylardan öne çıkmanın ipuçları verilen konferansta Türkiye'de bir ilk gerçekleşti. İpek Aral Kişioğlu sahnede dinleyicilerden biriyle canlı mülakat yaptı ve mülakatta dikkat edilmesi gereken noktalardan örnekler verdi. 2009 Yılı Genç Girişimcisi Ömer Ekinci girişimcilik hikayesinden örnekler ve geliştirdiği ilginç işe girme yöntemi olan "Angry Birds Metodu"nu anlattı.

Hasan Başusta'nın yanı sıra diğer konuşmacıların da ortak dikkat çektiği bir diğer nokta online dünyada doğru bir şekilde var olmaktı. "Google'da yoksan yoksun!" denilen konferansta tüm katılımcılara isimsoyisim.com alan adı ve hosting hizmeti hediye edildi.

İlerleyen aylarda tekrar düzenlenecek olan CV Festivali hakkında detaylı bilgiye cvfestivali.org'dan erişilebilir.

BİZE ULAŞIN