İş Girişim NumNum'la restorancı oldu

İş Girişim de restorancı oluyor. Şirket ünlü restoran zinciri NumNum'un yüzde 61.7'sini aldı. Şirket restoran zincirinin sermaye artırımına iştirak edecek

Son dönemde patronların gözde yatırım alanı olan yeme-içme sektörüne İş Bankası'nın iştiraki İş Girişim de adım attı. Şirket, ünlü restoran zinciri NumNum'un yüzde 61.7'sini alarak ortak oldu. İş Girişim tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na anlaşmanın sağlandığı açıklandı. Açıklamada NumNum Yiyecek ve İçecek'e sermaye artırımı ve mevcut ortaklardan pay almak yoluyla sözleşme imzalandığı belirtilerek, şu bilgilere yer verildi: "NumNum'un gerçekleştireceği sermaye artırımına İş Girişim 23 milyon lirayla iştirak edecek. Mevcut ortaklardan 4 milyon lira karşılığı pay satın alınacak." Açıklamaya göre satış işleminin, NumNum'un gerçekleştireceği sermaye artırımı sonrasında esas sermayenin yüzde 52.53'üne karşılık gelen payların sermaye taahhüdü ödenecek. Şirketin sahibi Mehmet Gürs'ten esas sermayenin yüzde 9.135'inin bedelsiz pay alımı yoluyla gerçekleştirilecek. Ortaklık Rekabet Kurumu ve benzeri izinlerin alındıktan sonra kesinleşecek.

İLK SABAH DUYURDU

İş Yatırım'ın NumNum'ı satın alma sürecinde olduğunu ilk duyuran SABAH Ekonomi olmuştu. Haberde İş Yatırım'ın Mikla ve NumNum'a talip olduğu belirtilmişti. Mehmet Gürs'e ait İstanbul Yiyecek İçecek Grubu'nun bünyesindeki Mikla ve 8 NumNum restoranıyla ilgili İş Yatırım'ın gıda perakendeciliğinde büyüyen Doors Grubu'yla yarıştığı da habere eklenen bilgiler arasındaydı. Mehmet Gürs'ün de söylentilere yanıt olarak "Evet bir finans kuruluşuyla görüşüyoruz" şeklinde açıklama yapmıştı.

BİZE ULAŞIN