Suriye rotası bilete yansımayacak

THY Başkanı Topçu, Suriye'deki iç savaş nedeniyle değişen uçuş rotasının büyük bir maliyet yaratmadığını ve bilet fiyatlarını etkilemeyeceğini açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, Suriye hava sahasının kapanmasından dolayı bazı uçuşlarda oluşan ek maliyetlerin bilet fiyatlarına yansımasının söz konusu olmadığını söyledi. İstanbul- Hurgada (Mısır) seferinin açılışında konuşan Topçu, THY'nin birinci önceliğinin yolcu ve uçak güvenliği olduğunu belirtti. Daha önce Suriye üzerinden yapılan seferlerin güvenlik nedeniyle yeni rotalara yönlendirildiğini ifade eden Topçu, "Bunun THY'ye bir maliyeti vardır. Ama bizim için güvenlik her şeyden önemli. Elbette ki daha önce Suriye üzerinden belirlediğimiz rotalar en kısa rotalardı. Suriye'nin hem doğusundan hem batısından belirlenen yeni rotalar önemli bir şey fark ettirmiyor. Yeni rotanın kayda değer bir maliyeti yok.Bilet fiyatlarına da yansıması olmayacak" dedi.

7 BİN 800 BİLET SATTIK

Hurgada'nın dünyada 205'inci Mısır'da ise dördüncü THY uçuş noktası olduğunu aktaran Topçu "250 bin nüfusu olan bu noktaya Avrupa'dan ve Kuzey İskandinavya ülkelerinden turist geliyor. Bu noktaya özellikle kış sezonunda yoğun ilgi var. Hem ülkemizden hem de başta Avrupa olmak üzere diğer ülkelerden gelecek talepleri karşılamak için bu seferi açtık. Şimdiden 7 bin 800 bilet sattık. Hurgada hattının tanıtımı devam ediyor. Aynı şekilde Şarm El Şeyh'in de tanıtımı devam ediyor. Biz bu hattın çok verimli olacağını düşünüyoruz. Bu yatırım özellikle kış sezonunda THY'ye olumlu yansıyacak" diye konuştu.

Sırada Maldivler ve Buenos Aires var
Hurgada ve Şarm El Şeyh'e seferleriyle düşük sezonda Avrupa trafiğini artırmayı hedeflediklerini anlatan Topçu, "Yolcularımızı İstanbul üzerinden en kısa yoldan götürmeyi hedefliyoruz. Bundan her iki ülke de yararlanacak. 2012 sonuna kadar 10 yeni uçuş noktası için çalışıyoruz. Buenos Aires ve Maldivler yakın zamanda haritamıza eklenecek" dedi.

BİZE ULAŞIN