Kosova'nın elektriğini Çalık- Limak dağıtacak

Kosova'nın elektrik dağıtımını 26 milyon 300 bin euroya satın alan Çalık- Limak, 15 yılda 300 milyon euroluk yatırım yapacak

Kosova Elektrik Korporasyonu'na bağlı Kosova Elektrik Dağıtım ve Tedarik şirketinin özelleştirme ihalesine en yüksek teklifi veren Çalık-Limak konsorsiyumu 'özelleştirme satış sözleşmesini imzalayarak, 26 milyon 300 bin euroluk en yüksek teklifle şirketin hisselerinin yüzde 100'üne sahip oldu. Mayıs 2013'te gerçekleşmesi öngörülen şirketin devrinin satış sözleşmesini Kosova Çalık -Limak Energy Şirketi ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Kosova Çalık - Limak Energy Şirketi İcra Kurulu Başkanı Nurettin Türkoğlu ve Kosova Özelleştirme Komisyonu Başkanı ve Ekonomik Kalkınma Bakanı Besim Beqaj imzaladı. Kosova Başbakanlık Binası'nda yapılan törene, Kosovalı bakanlar ve yabancı kurum temsilcileri de katıldı. Bakan Besim Beqaj, elektrik dağıtımında kaliteyi artırmak adına düşündükleri bu önemli özelleştirmenin yapıldığını belirtti.

BALKANLAR'IN MERKEZİ

Kosova Çalık - Limak Energy Şirketi ve Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, "İki büyük grup olarak Türkiye'de 13 milyon tüketiciye hitap ediyoruz ve deneyimimizi Kosova'ya taşımaktan mutluyuz. Kosova'yı Balkanlar'ın merkezi olarak görüyoruz ve yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kardeş ülke Kosova'ya güvenimiz tam" dedi.

BİZE ULAŞIN