İngiliz Tarsus yatırımı üçledi

Adını Mersin'in Tarsus ilçesinden alan İngiliz fuarcılık devi Tarsus Group, Türkiye'deki yatırımlarını artırıyor. Bir yılda üç şirket satın alan grup bu kez CYF Fuarcılık'ın yüzde 75'ini 10 milyon $'a devraldı

Dünyanın en büyük fuarcılık şirketlerinden Londra merkezli Tarsus Group, Türkiye'deki yatırımlarını üçledi. Şirket, İstanbul Fuar Hizmetleri (IFO Fuarcılık), Life Media Fuarcılık'ın ardından şimdi de CYF Fuarcılık'a ortak oldu. Tarsus Group, CYF Fuarcılık'ın yüzde 75'ini 10 milyon dolara satın aldı. Bölgenin en büyük ekolojik organizasyonlarından olan Avrasya Bitki Fuarı ve Yapı Decoor fuarlarını gerçekleştiren CYF firmasının kendilerini bölgede daha da güçlendirdiğini söyleyen Tarsus Group Genel Direktörü Douglas Emslie, "Bölge başta çiçek ve bitki tüketimi açısından hızla büyüyor. İnşaat sektörüyle de gerçekleştirdiği organizasyonarla dikkat çeken CYF, gelecek planlarımızı yeniden gözden geçirmemizi sağlayacak" dedi.

TÜRKİYE İLGİSİ
Satın almalarla büyüyen, İngiliz Tarsus Group, 2013'te gelirlerinin yüzde 50'sini gelişmekte olan ülkelerden sağlamayı planlıyor. Bu nedenle Türkiye'ye hızlı bir giriş yapan şirket, geçen yılın sonunda IFO Fuarcılık'ın yüzde 75'ini almak için imza atmıştı. Bu yılın mart ayında ise Life Media Fuarcılık'ın yüzde 70'ini 30 milyon liraya alan Tarsus Group, dünya genelinde 90 fuar düzenliyor.
BİZE ULAŞIN