Tat Towers kavgası sanal 'geyik' oldu

Tat Towers'ın mirasçıları arasındaki kavga sanal âleme taşındı. Merhum Salih Tatlıcı'nın ikinci eşinden olan oğlu Uğur Tatlıcı, "Babam ilk eşiyle isteyerek evlenmedi" diyerek savaş açtı. Mirasın en önemli parçası Tat Towers ise 5 yıldır boş

Diyarbakırlı merhum işadamı Mehmet Salih Tatlıcı'nın senelerdir paylaşılamayan mirası için varisleri arasında bir türlü çözülemeyen anlaşmazlık sanal alemde kavgaya dönüştü. 3 milyar doları bulan mirası aralarında paylaşamayan Tatlıcı'nın oğlu Uğur Tatlıcı, internet sitesinden, Facebook ve twitter'a kadar uzayan sosyal medyada da mücadeleye başladı. Bu girişimle kardeşlar arasındaki kavga yeni bir boyut alırken, Türkiye'nin en değerli binaları arasındaki Tat Towers ise atıl durumda beklemeye devam ediyor.

ÜVEY KARDEŞLER KAPIŞTI
Salih Tatlıcı'nın 2009'da vefatının ardından başlayan miras kavgasında internet cephesi de açıldı. Milyar dolarlık Tat Towers'ı çürümeye mahkum eden 3 milyar dolarlık miras kavgasının internet aşamasında merhum Tatlıcı'nın ikinci eşinden olan oğlu Uğur Tatlıcı, www.tatlicigercekleri.com adresinden üvey kardeşleri Ahmet ve Mehmet Tatlıcı'ya karşı atağa kalktı.

BİNA İLE İLGİLİ KARARDA ONAYIMIZ GEREKİYOR
Uğur Tatlıcı "Tat Towers'ın yüzde 75 müşterek mülkiyet payı babamın mallarını yöneten kayyumda, yüzde 25 payı da annem ve bana ait. Diğer bir deyişle, Tat Towers ile ilgili verilecek önemli kararlarda annemin ve benim iznimin alınması şart" dedi. Uğur Tatlıcı, internet sitesinde babası Salih Tatıcı'nın ilk eşiyle töre gereği evlendiğini belirerterek üvey annesinden olan kardeşlerini 'aç gözlülük'le suçladı. Uğur Tatlıcı, üvey kardeşlerinin miras paylaşımının önünü tıkadığını ileri sürdü.

KAVGA MİRASI KİLİTLEDİ
Uğur Tatlıcı üvey kardeşleri Ahmet ve Mehmet'in babalarının vefatından sonra kendilerine savaş açtığını belirterek, şunları söyledi: "Bu kavga nedeniyle ailemizin fertleri milyar dolarlık mirası şu anda kullanamıyor. Miras uyuşmazlığının temelinde, rahmetli babamızın boşandığı ilk eşinden olan çocukları Ahmet ile Mehmet'in bana ve anneme olan öfke ve nefretleri var. Ayrıca mirastan da olabildiğince yüksek pay almaya çalışıyorlar."

BİZE ULAŞIN