5 yılda 45 kat büyüdük

Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, 2007 yılından bu yana Türkiye'nin en hızlı büyüyen bankası olduklarını belirtti

Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, 2007'den bu yana Türkiye'nin en hızlı büyüyen bankası olduklarını belirterek, "Yaklaşık 45 katın üzerinde büyüdük. Sıralamada yerimiz 41'den 25'e yükseldi. Ancak büyüklük bizim için bir hedef olmadı, olmayacakda" dedi. Kârlılık ve verimlilik rasyoları açısından Türkiye'nin ilk 5 bankasından biri haline geldiklerini anlatan Halisdemir, "Sorunlu kredilerimiz sektörün en düşük seviyelerinde. Yenilikçilik demek kâr marjı demek. Yeni bir ürün bir süre rekabetle karşılaşmaz. Biz sürekli yenilik yapabildiğimizden dolayı marjlarımızı yeni ürünlerimizden yapabiliyoruz" diye konuştu.

ÖDÜLLER BAŞARININ CİLASI
Bankanın dağıtım kanalları konusunda çarpıcı yenilikler yapacağını anlatan Halisdemir, "Ülkemizin ilk ve tek para transferi markası haline gelen UPT (Ucuz Para Transferi) isimli ürünümüzün yabancı para ve elektronik versiyonları devreye girecek. Sigortacılıkta ürünlerin tüketici ile buluşmasını ve dolayısıyla sigortalı sayısını artıracak bir platformumuz yine yakında devreye giriyor. Yeni bir dağıtım kanalını devreye alıyoruz ve küçük işletmelerin vazgeçilmezi olacak bir platform olacağını görüyorum" dedi. 2011'de dünyanın en prestijli ödülü olan Financial World Innovation Awards'da "Dünyanın En Yenilikçi Bankası" seçildiklerini, 2012'de de finale kaldıklarını hatırlatan Halisdemir, "Bu yıl da başa güreşiyor olmamız yenilikçilik çizgimizin devamı konusunda uluslararası bir onay niteliğinde ve şanslı olduğumuzu düşünüyorum" dedi. Ödül almayı başarının cilası olarak gördüğünü ifade eden Halisdemir, "Girip de ödül almadığımız yarışma yok" diye konuştu.

OBEZ BANKALARA EGZERSİZ ŞART!
Sektördeki birçok
bankanın sağlıklı büyümediğini anlatan Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Halisdemir, şöyle konuştu: "Obez bir büyüme bu. Genel ekonomik aktivitenin ve mobilitenin dışında kalan faydasız hatta zararlı bir büyüme. Bunun çözümü ancak rekabetin yeniden dizaynı ile mümkün olabilir. Yani obez yapılara egzersiz yaptırmaya başlamak lazım."

BİZE ULAŞIN