Ceva, depolamada 600 bin m2'ye ulaştı

Ceva Lojistik, Türkiye'nin en büyük lojistik depolarından birini daha Kocaeli- Gebze'de açarak kapasitesini yüzde 10 artırdı. Şirket, bu hamlesiyle Türkiye'deki depolama alanını 600 bin metrekareye çıkardı

Yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Ceva Lojistik, Gebze 1 ve Gebze 2'nin ardından bölgede 60 bin metrekare alana yayılan yeni deposunu açtı. Gebze 3 deposuyla şirketin depolama alanı Türkiye'de 600 bin metrekareye ulaştı. Özel IT sistemi, deprem yönetmeliğine uygun ve yangına karşı son teknoloji önleme sistemine sahip depo, Uluslararası Yangın Koruma Derneği (NFPA) standartlarına da uygun olarak inşa edildi.

'KOCAELİ'Yİ ÜS OLARAK SEÇTİK'
Ceva Türkiye ve Balkanlar Genel Müdürü Fuat Adoran, Ceva Lojistik'in Kocaeli-Gebze yatırımları hakkında bilgi verdi. Ceva Lojistik olarak Türkiye'de sanayinin merkezi olan Kocaeli'nin üs olarak seçildiğini belirten Adoran, "Yaptığımız bu önemli yatırımlarda Türkiye'de lojistik açıdan en önemli noktayı, Kocaeli'yi özel olarak seçtik. Sanayinin merkezi olan Kocaeli-Gebze, Türkiye'nin kalbi olarak tanımlayabileceğimiz bir konumda bulunuyor. Gebze'deki 60 bin metrekarelik yeni depomuz, Türkiye'nin en büyük deposu olmasının yanı sıra IT altyapısı ve güvenlik standardıyla da bizim için stratejik bir önem taşıyor. Şu ana kadar Kocaeli'deki üç depomuz, inbound lojistik operasyonlarımızda ve transfer merkezimizde toplam 2 bin 500 kişi istihdam ettik. Gelecek dönemde de yeni depo yatırımları yapmayı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN