Maslak 1453'te yola devam

Ağaoğlu Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 İstanbul projesinde satışa sunulan konutların yüzde 75'inin satıldığını belirterek, "Fesih kararı projeyi etkilemez. Yola devam ediyoruz" dedi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 İstanbul projesine hem yurtiçi hem de yurtdışından büyük talep aldıklarını belirterek, "Satışa sunulan 2 bin 700 konuttan bugüne kadar 2 bin 100'ü satıldı" dedi. Projenin sektöre de büyük bir hareketlilik getirdiğini söyleyen Ali Ağaoğlu, "Maslak 1453 projesi yabancıya konut satışı anlamında milat niteliğinde önemli bir rol üstlenmiştir. Dolayısıyla sadece Maslak 1453'ün değil aynı zamanda Türkiye'nin de tanıtımını yapmış, sektörümüz ve ülke ekonomimiz adına yeni bir kapıyı aralamıştır" diye konuştu. İşadamı Ali Ağaoğlu, fesih kararından projenin kisinlikle etkilenmeyeceğini vurguladı.

ÇEVRECİ ANLAYIŞ
"Projenin inşasında değil 320 bin ağaç, tek bir ağaç bile kesilmemiştir" diyerek bu konudaki iddiaları yalanlayan Ali Ağaoğlu, reklamlarda ormanın gösterilmesiyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Proje Fatih ormanlarının bir parçası olan Park Orman'a komşu konumda. Biz de reklamlarımızda 'evinizin yakınında bir orman istemez misiniz?' derken yanlış bir şey söylemedik aslında. Tahsisi veya işletme hakkı kime ait olursa olsun Fatih ormanının mülkiyeti tabi ki kamuya aittir. Yani burası 75 milyon Türk vatandaşının kullanımına açıktır. Orman Bakanlığı'nca iptal edilen sözleşme, oradaki mesire yerinin kiralama ve tahsis sözleşmesidir, Maslak 1453 Projesi ile uzaktan yakından kesinlikle ilgisi yoktur."

İADE EDERİM
İptal kararını saygıyla karşıladığını, usul hatası yaptıklarını söyleyen Ali Ağaoğlu, "Burada şunu açıkça söylüyorum. 10 gün içinde teslim etmemiz gerekiyor. Ben seve seve, bugüne kadar da oraya 3.5 milyonun üzerinde bir yatırım yaptım. Tuvaletlerinden tutun, lavabolarına kadar. Ben yarın itibaryla yeri bakanlığa teslim etmeye hazırım" dedi.

Kurum: Proje bizim denetimimizde
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum ise iddialara "Bu arazi tamamen bizim denetimimizdedir. Alıcılara karşı devletin bir taahhüdü var. Ne Ağaoğlu ne de başka birinin tek bir ağaç kesmesi bile söz konusu olamaz" diye cevap verdi. Kurum, 15 Ekim'den bugüne kadar yapılan satışlardan 1 milyar 250 milyon TL'nin nakit olarak Emlak Konut GYO'nun hesabına yattığını söyledi. Kurum, projede mütekabiliyetle yabancılara 544 daire satışı yapıldığını da belirtti.BİZE ULAŞIN