Yamachi New York'ta mağaza açıyor

Altın sektöründe faaliyet gösteren Yamachi Altın, Amerika'nın Newyork şehrinde yılbaşından sonra mağaza açmaya hazırlanıyor.

Uzun yıllar İstanbul'un Nuruosmaniye ve Nişantaşı semtlerinde bulunan mağazalarında müşterilerine hizmet veren Yamachi Altın, birçok noktaya da ürünleriyle ulaşıyor. Yamachi Altın'ın sahibi Arto Yamacı daha önceki yıllarda, Newyork'da mağaza açtıklarını fakat ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Newyork'daki mağazalarını kapattıktan sonra, o bölgedeki diğer büyük toptancılara ve mağazalara mal vermeye devam ettiklerini söyleyen Yamacı, yine oradan gelen yoğun istek üzerine cesaret alıp, aynı bölgeye mağaza açacaklarını belirtti.

Newyork'dan sonra Milano, Paris ve Londra gibi Avrupa şehirlerinde mağazalar açmak, hedefinde bulunduklarını söyleyen Yamacı, amaçlarının altında dünya markalarından biri haline gelmek olduğunu ifade etti.

60 yıldır köklü bir aile şirketi olduklarını vurgulayan Yamacı, Türk firmalarının altın sektöründe de dünyaya açılmaları gerektiğini, Türk işçiliğinin altında bir çok ülkeden çok daha ileri seviyede olduğunu kaydetti. Özellikle Kuzey Amerika'da bir çok yere mal verdiklerini söyleyen Yamacı, Amerikalı kadınların Türk altın firmalarını, sürekli ilk tercih yaptıklarını söyledi. Mağazalaşma sürecine uzun yıllar devam edeceklerini dile getiren Yamacı, en büyük hedeflerinin dünya başkentlerinde mağazalar açmak olduğunu belirtti.

BİZE ULAŞIN