Katar, Barcelona'yı THY'den kaptı

Türk Hava Yolları'nın (THY) FC Barcelona ile sponsorluk anlaşmasının Haziran 2013'te sona ereceği bildirildi.

THY açıklamasında, 2009 yılından itibaren FC Barcelona'nın resmi havayolu sponsoru olan Türk Hava Yolları'nın (THY), Katalan ekiple sponsorluk sözleşmesinin Haziran 2013'te sona ereceği bildirildi.

Açıklamada, FC Barcelona yöneticileri ve THY yöneticilerinin katılımı ile İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yapılan toplantıda, Haziran 2013'te bitecek olan sözleşmenin, THY'nın ve FC Barcelona'nın stratejileri gereği tarafların karşılıklı mutabakatı ile uzatılmamasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

''Bugüne kadar kulübün özellikle şampiyonlar ligi ve yaz turları kapsamında yaptığı maçlarda takımı taşıyan THY 2009 yılından beri takımın resmi havayolu sponsoruydu. Türk Hava Yolları olarak 2013 futbol sezonu sonuna kadar sponsorluğuna devam edeceğimiz FC Barcelona Kulübüne bugüne kadarki gösterdiği dostane ilişki ve işbirliği dolayısı ile teşekkür ederiz.

THY, oluşturmuş olduğu iletişim stratejileri çerçevesinde global ve bölgesel marka bilinirlik ve değerini daha da yükseltmek için özellikle Turkish Airlines Euroleague, Turkish Airlines World Golf Final organizasyonları gibi markasıyla sahiplendiği yeni sponsorluk projeleri ve uluslararası tanınırlığa sahip marka tanıtım elçileri ile önümüzdeki dönemlerde de çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir.''


KATAR AIRWAYS'İN GELECEK SEZON BARCELONA TAKIMININ YENİ FORMA SPONSORU OLACAĞI İDDİA EDİLDİ

Bugün İsyanya basınında, Katar Airways'in gelecek sezon Barcelona takımının yeni forma sponsoru olacağı, bu yüzden THY'nin, Katalan kulübü ile olan sponsorluk anlaşmasının sezon sonunda bitirileceği iddia edilmişti.

BİZE ULAŞIN