JLO Metropol'de 'ev'lendi

İstanbul gayrimenkul piyasasına yıldız yağdı. Amerikalı ünlü pop sanatçısı Jennifer Lopez, Metropol İstanbul projesinden satın aldı. Evinin tapusuna kavuşan JLO'nun Metropol Kule'deki dairesi, Boğaz ve Adalar manzaralı

Avrupa'da her geçen gün yıldızı parlayan Türkiye'de bir ilk gerçekleşti. Bugüne kadar İsviçre Alpleri, Güney Fransa ve İtalya'nın Kuzeyi'nde gayrimenkul alan Amerikalı yıldızların yeni adresi İstanbul oldu. Dünyaca ünlü pop yıldızı Jennifer Lopez (JLO), İstanbul'un finans merkezi Ataşehir'de Varyap İnşaat-GAP Yatırım Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Metropol İstanbul projesinden ev alarak dünyanın gözünü bir kez daha İstanbul'a çevirdi. Dün projenin Ataşehir'deki satış ofisinde yapılan anahtar teslim töreninde Jennifer Lopez, temsili anahtarını ve tapu belgesini Varyap İnşaat CEO'su Erdinç Varlıbaş ile Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız'ın elinden aldı. Varlıbaş ve Taçyıldız, ünlü pop stara Osmanlı tarzında 200 yıllık bir anahtar hediye etti.

BOĞAZ MANZARALI
Ünlü yıldız inşaat işçilerinin "Jennifer Lopez, Metropol İstanbul'a hoşgeldin", "Yeni evine hoşgeldin" yazılı pankartıyla karşılandı. Çalık Holding İnşaat Grubu Başkanı Ahmet Taçyıldız, Jennifer Lopez'in projeden ev almasının diğer yabancı yatırımcılar ve ünlüleri de tetikleyeceğini belirtti. Taçyıldız, "Yakında satışa çıkacak Metropol Kule'ye Mütekabiliyet Yasası sonrasında yabancılardan çok büyük ilgi var. 7 Aralık'ta projenin temel atma törenini gerçekleştireceğiz" dedi. Lopez'in konser için geldiği İstanbul'a hayran kaldığını söyleyen Erdinç Varlıbaş da "Danışmanlarına bu şehirde yatırım yapmak istediğini söylemiş. Onlar da kendisini bu projeye yönlendirdi" dedi. Varlıbaş Lopez'in hangi daireyi satın aldığını yaptıkları gizlilik anlaşması gereği açıklayamadıklarını belirterek "Sadece şunu söyleyebilirim ünlü yıldızın aldığı daire, projenin kule etabından üst katlarda Boğaz ve Adalar manzarasına hakim" diye konuştu.

'HEDİYE ETMEDİK'
Varlıbaş, dairenin Lopez'e hediye edildiği ile ilgili iddiaların da doğru olmadığını belirterek, "Bu yatırım kamuözel sektör işbirliğiyle gerçekleştirildi. Dolayısıyla tüm süreçlerde şeffaflık esas alındı. Böyle bir şey söz konusu değil" diye konuştu.

İMZA TÖRENİ İÇİN SOFYA'DAN İSTANBUL'A GELDİ
İstanbul'a hayran kaldığını ve Metropol İstanbul projesinden etkilendiğini söyleyen Lopez, "Bu şehirden ev sahibi olmak istediğim için Sofya konserimin ardından vakit kaybetmeden İstanbul'a döndüm" diye konuştu. İmza töreni sırasında Erdinç Varlıbaş ve Ahmet Taçyıldız, proje hakkında Lopez'i bilgilendirdikten sonra inşaat alanını da gösterdiler. Metropol İstanbul'da 360 bin TL'den başlayan fiyatlar 1 milyon 580 bin TL'ye çıkıyor.

'HEDEFİMİZ DÜNYADA KONUŞULACAK PROJE YAPMAK'
Erdinç Varlıbaş, Metropol İstanbul'la dünyada konuşulacak bir proje yapma hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Varlıbaş,"Projenin en belirgin özelliği açık alışveriş merkezi olacak. Burada cadde mağazaları, meydanlar ve kafeler yer alacak. Türkiye'de olmayan markaları projeye dahil etmek istiyoruz. Doğu Ataşehir de hak ettiği değeri yeniden bulacak" dedi.

AVRUPA'NIN EN YÜKSEĞİ YAKINDA SATIŞTA
Üç binada 2 bin bağımsız üniteden oluşan ve İstanbul Finans Merkezi'nin içinde yer alan Metropol İstanbul 2015'te tamamlanacak. 700 bin metrekare inşaat alanında hayata geçirilen proje rezidans, alışveriş merkezi ve rekreasyon alanlarından oluşuyor. Antensiz 250 metre olacak Metropol Kule, Avrupa'nın en yüksek binaları arasında yer alıyor. Projenin Metropol Kule etabı da yakında satışa çıkacak. Şimdiden yüzde 75'inin satışı tamamlanan projenin içinde yer alan Catwalk, Bağdat Caddesi'ne rakip olma hedefinde.

BİZE ULAŞIN