Ferit Şahenk Zuma'ya da ortak oldu

Doğuş Grubu iştiraki olarak eğlence, yeme-içme sektöründe faaliyet göstermek üzere 2012 yılında kurulan D.ream, Zuma ve Roka gibi markalarıyla tanınan, halen 6 ülkede faaliyetlerine devam eden uluslararası Azumi Group ile yüzde 50 ortak oldu.

D.ream, Zuma ve Roka gibi restoran markaları ile başarılı operasyonlar yürütmekte olan Azumi Group'un hisselerinin yüzde 50'sini alarak gruba eşit ortak olduğu bildirildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

''İngiltere'de kurulmuş olan ve 10 yıldır faaliyette bulunan Azumi Group bünyesinde halihazırda 6 farklı ülke ve şehirde 6 Zuma ve 3 Roka restoranı bulunuyor. Zuma, Londra ve Hong Kong'daki restoranlarından sonra İstanbul şubesini açmış, ardından markasını Dubai, Miami, Bangkok'a da taşımıştı. Bu ortaklık sonrasında güçlerini birleştiren D.ream ve Azumi Group, Zuma ve Roka restoranlarını yeni uluslararası pazarlara açmak, yepyeni marka ve konseptler geliştirmek ve farklı coğrafyalarda çoğaltmak üzere işbirliği yapacaklar.

Bu ortaklık, uluslararası bilgi ve deneyimin D.ream vasıtasıyla Türkiye'ye getirilmesine katkıda bulunacaktır. Günümüzde önemli turizm kentleri, içlerinde barındırdıkları tanınmış markalar ile ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda D.ream uluslararası markaları Türkiye'ye getirip Türk turizmine hizmet ederken, Türk mutfağının uluslararası düzlemde hak ettiği yere gelmesine de çaba gösterecektir.''
BİZE ULAŞIN