Bimeks’in hedefi 81 ile ulaşmak

Halen 42 ilde mağazası bulunan Bimeks 2013'e yüksek büyüme planıyla giriyor. Şirketin hedefi Türkiye'nin her ilinde mağaza açmak

Teknoloji perakendesi sektöründe faaliyet gösteren Bimeks, GFK (Perakende Kanalı Satış) verilerine göre ilk 9 ayda yüzde 29 büyüdü. Bu dönemde şirket 337 milyon TL ciro elde etti. Aynı dönemde teknoloji perakende sektörü adet bazında yüzde 6.4'lük büyüme gösterirken Bimeks'te bu rakam yüzde 24.7 oldu. 2011 ve 2012'de mağaza sayısını önemli oranda artıran Bimeks, bu yıl 17 yeni mağaza açtı. Şirket 1 ay içinde Edirne, Çanakkale ve Derince açılışları ile 42 ilde 68 mağazaya ulaşacak.

İNTERNETE ÖNEM VERİYOR
Bimeks 2010'da çoklu kanal stratejisiyle büyüme kararı almıştı. Bu strateji Anadolu'da büyüme, franchise sistemiyle yaygınlaşma ve internet satışlarından pay edinme üzerine inşa edildi. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, "İki yıl önce aldığımız kararın meyvelerini topluyoruz" dedi. B i m e k s ' t e internet üzerinden yapılan satışların önemli yer tuttuğunu söyleyen Bayraktar, "Teknolojinin günümüzdeki en önemli sonuçlarından web tabanlı alışveriş satışlarımızı olumlu etkiliyor. Biz internette yalnızca ürün satmakla kalmıyor, burada verdiğimiz hizmetle de adımızdan söz ettiriyoruz" diye konuştu. bimeks, 30 ile 180 dakika arasında satın alınan ürünü sahibine ulaştırma teminatı veriyor.

ÖNCELİK ANADOLU'DA
Bimeks'in hedefleri arasında Anadolu'nun tüm illerine en az 1 mağaza açmak var. 42 ilde 68 mağaza faaliyetini sürdüren Bimeks, il sayısını 81'e mağaza sayısını ise 154'e çıkarmayı hedefliyor. Arif Bayraktar "Bizler çoklu kanal stratejisine inanan tecrübeli bir kadroya sahibiz. Hızlı karar alan ve rakiplerin hep bir adım önünde olan bir firmayız" dedi.

BİZE ULAŞIN