'Turuncu'nun birikimlisi çıkıyor

Turuncu Hesap ile bireysel mevduatta yüzde 72 büyüyen ING Bank, tasarrufu teşvik etmek için ürünü birikimli hale getiriyor. Meşteriler, vadesiz hesap veya kredi kartından düzenli birikim talimatı verebilecek

Yüksek faiz veren Turuncu Hesap ile bireysel TL mevduatta yüzde 72 büyüme sağlayan ING Bank bu ivmeyi tasarruf projesinde kullanacak. Banka, vadesiz hesaptan veya ING kredi kartından ING Turuncu Hesap'a düzenli birikim talimatı verilmesini sağlayacak. Talimat tutarı ise müşteri tercihine göre belirlenecek. Minimum birikim tutarı 100 TL olarak belirlenen Birikimli Turuncu Hesap'ta vadesiz hesaptan 1, 3 veya 6 aylık dönemlerde tasarruf yapılabiliyor.

SINIR 250 BİN TL

ING Bank Bireysel Bankacılık Pazarlama ve Özel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu, vadeli TL mevduat pazarında Turuncu Hesap öncesi yüzde 2 paya sahip olduklarını ancak Kasım 2012'de bu oranın yüzde 3.3'e ulaştığını söyledi. Bankasının mevduatı tabana yayma stratejisini anlatan Tabakoğlu, şöyle konuştu: "250 bin TL'nin altındaki toplam bireysel TL mevduatımız yüzde 79'a ulaştı. Burada sektör ortalaması yüzde 56" diyen Tabakoğlu, 1 milyon liranın üzerinde olan kısmın ise yüzde 6'da kaldığını ifade etti. 1 milyon TL üzeri mevduatta sektör ortalamasının yüzde 23'lere ulaştığının altını çizen Tabakoğlu yeni hesap açılışlarında müşteri başına ortalama bakiyenin ise 17 bin TL civarında olduğunu vurguladı.

STOPAJA YENİ ÜRÜN GETİRECEK
Bankanın Genel Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu, "Bizim bu ürünle amacımız tasarrufu özendirmek. Merkez Bankası ve BDDK'nın mevduatın vadesini uzatma yönünde atacağı adımlarla da tasarruf eğiliminin artmasını bekliyoruz. Stopajın azalmasıyla rafta bekleyen ürünlerimiz de piyasaya çıkacak" dedi. Uzun vadede Türkiye'ye has farklı bir ürün hazırladıklarını söyleyen Tabakoğlu, "Bu ürünü stopaj düzenlemesi olunca devreye sokmayı planlıyoruz. Bu alandaki bir değişiklik bankaya da müşteriye de olumlu yansır" dedi.

BİZE ULAŞIN