İmam Altınbaş, Etiyopya fahri konsolosu oldu

Etiyopya'nın Bursa Fahri Konsolosu olan Altınbaş Holding'in patronu İmam Altınbaş, "İki ülke arasındaki ilişkileri artıracağız' dedi

Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti'nin Bursa Fahri Konsolosu oldu. İmam Altınbaş, Fahri Konsolosluk Nişanı'nı, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Mulatu Teshome Wirtu'nun elinden törenle aldı.

'İLİŞKİLERİ ARTIRACAĞIZ'
Altınbaş, bu görevin verilmesinin kendisine yüklediği sorumlulukların farkında olduğunu belirterek, "Her iki ülkenin sosyal, ekonomik ve politik menfaatleri için çalışacağımı huzurlarınızda belirtmek isterim" dedi. Bu görevi yürütürken, Türkiye ile Etiyopya arasındaki ekonomik ticari ve kültürel ilişkileri her geçen gün daha fazla artırmayı temel görev edineceğini belirten Altınbaş, "Ben iki ülke arasındaki mevcut ticaret potansiyelinin çok daha geliştirileceğini düşünüyorum. Şahsım adına bundan sonraki çalışmalarımda bu potansiyeli tetikleyecek ve Türk müteşebbislerini bu fırsatlarla dolu pazara yönlendirecek olmanın heyecanını yaşıyorum" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN